Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 12:48

autor: Draug

WRC 5 w produkcji – gra zmierza na PC, XONE i PS4

Dzięki nieoficjalnym źródłom informacji uzyskaliśmy potwierdzenie, że gra WRC 5 jest w produkcji. Za tworzenie kolejnej odsłony symulatora rajdów samochodowych odpowiada nowy deweloper, studio Kylotonn Games (zamiast Milestone). Zmianie uległy też docelowe platformy sprzętowe – są to PC, XONE i PS4. Premiera tytułu nastąpi najpewniej w 2015 roku.

WRC 5 w skrócie:
  • Producent: Kylotonn Games
  • Wydawca: Bigben Interactive
  • Gatunek: rajdy samochodowe
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4
  • Termin premiery: 2015?

Dzięki ofercie pracy zamieszczonej we francuskim serwisie ogłoszeniowym AFJV zyskaliśmy potwierdzenie, że piąta odsłona rajdowej serii WRC jest w produkcji. I jakkolwiek samo w sobie nie jest to specjalnie zaskakujące, skoro kolejne gry z cyklu ukazywały się dotąd każdej jesieni, to na uwagę zasługuje fakt, iż według wszelkiego prawdopodobieństwa serię czekają spore zmiany. Przede wszystkim, właściciel marki, firma Bigben Interactive, odebrał cykl włoskiemu studiu Milestone (twórcom dotychczasowych czterech części) i powierzył deweloping gry WRC 5 francuskiemu zespołowi Kylotonn Games. Decyzja ta może być o tyle zaskakująca, że wspomniane studio nie ma wielkiego doświadczenia z „dużymi” produkcjami, a jedynym reprezentantem gatunku gier samochodowych na jego koncie jest ubiegłoroczny Truck Racer – niskobudżetowe zręcznościowe wyścigi ciężarówek.

Czyżby decyzja firmy Bigben Interactive o zmianie dewelopera została podyktowana przeciętną jakością poprzedniej gry z serii, WRC 4? (Średnia ocen według serwisu Metacritic: 62-64 procent) - WRC 5 w produkcji – gra zmierza na PC, XOne i PS4 - wiadomość - 2014-08-12
Czyżby decyzja firmy Bigben Interactive o zmianie dewelopera została podyktowana przeciętną jakością poprzedniej gry z serii, WRC 4? (Średnia ocen według serwisu Metacritic: 62-64 procent)

Sporych zmian możemy oczekiwać zwłaszcza w sferze technologicznej, jako że WRC 5 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach ósmej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Co więcej, nieoficjalne źródła podają, że wbrew tradycji, premiera gry nie nastąpi tej jesieni, lecz przyjdzie nam poczekać na nią do niesprecyzowanego bliżej okresu przyszłego roku. Niestety, na tę chwilę nie wiemy nic o rozgrywce i zmianach, jakie ją czekają – na jakiekolwiek szczegóły w tej materii przyjdzie nam poczekać do oficjalnej zapowiedzi tytułu. Kto wie, może nastąpi ona już w najbliższym czasie, podczas rozpoczynających się dziś targów Gamescom?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

WRC 5

WRC 5