Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2015, 20:33

autor: Pirlond

Game of Thrones: A Telltale Games Series – znamy datę premiery drugiego epizodu

Deweloperzy ze studia Telltale Games podzielili się datą premiery kolejnego epizodu Game of Thrones: A Telltale Games Series. Drugi odcinek pojawi się najpierw na PC i komputerach z systemem Mac OS – posiadacze tych platform dostaną go już 3 lutego.

Za pośrednictwem swojego fanpage’a w serwisie Facebook przedstawiciele studia Telltale Games ujawnili konkretne daty premier drugiego epizodu Game of Thrones: A Telltale Games Series (z sześciu planowanych) na różnych urządzeniach. W pierwszej kolejności nowy odcinek przygodówki opartej na serialu „Gra o Tron”, który jest z kolei adaptacją książkowej sagi „Pieśń Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina, pojawi się na PC i komputerach z systemem Mac OS, gdzie zadebiutuje 3 lutego. Dzień później – a więc 4 lutego – ukaże się on na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Jako ostatni z kolejnym rozdziałem gry zapoznać się będą mogli właściciele platform mobilnych – na smartfony i tablety działające pod kontrolą iOS oraz Androida trafi on 5 lutego.

Drugi odcinek opracowywanej przez deweloperów ze studia Telltale Games produkcji zatytułowany został The Lost Lords. Twórcy przygodówki opublikowali również nowy zwiastun (możecie go obejrzeć powyżej) prezentujący nadchodzący epizod. W opisie materiału w serwisie YouTube można znaleźć krótkie streszczenie fabuły. Jeśli nie graliście jeszcze w poprzedni rozdział gry (ani nie zapoznaliście się z książkowym lub serialowym pierwowzorem) radzimy wam jednak do niego nie zaglądać, jeśli nie chcecie sobie popsuć zabawy.

Drugi odcinek Game of Thrones: A Telltale Games Series pojawi się w przyszłym miesiącu - Game of Thrones: A Telltale Games Series – znamy datę premiery drugiego epizodu - wiadomość - 2015-01-22
Drugi odcinek Game of Thrones: A Telltale Games Series pojawi się w przyszłym miesiącu

Na komputerach i konsolach poszczególne odcinki Game of Thrones: A Telltale Games Series dostępne są w zbiorczym zestawie, który w serwisie Steam kosztuje 27,99 euro, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 119 zł.

Game of Thrones: A Telltale Games Series to opracowana przez studio Telltale Games przygodówka oparta na serialu „Gra o Tron” – adaptacji książkowego cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Akcja gry umieszczona jest pomiędzy wydarzeniami z końcówki trzeciego i początku piątego sezonu produkcji stacji HBO. Gracze kierują losami pięciorga członków rodziny Forresterów – rodu lojalnego wobec Gloverów, którzy z kolei w wojnie pięciu królów popierali Robba Starka. W powieści George R. R. Martin wspomina o nich w jednym z akapitów „Tańca ze smokami” – piątego tomu sagi.