Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2016, 17:41

autor: Góral

Zapowiedziano Amnesia: Collection na PlayStation 4

Studio Frictional Games zapowiedziało pakiet Amnesia: Collection na konsolę PlayStation 4. Zestaw ukaże się 22 listopada i zawierać będzie gry Amnesia: Mroczny Obłęd, Amnesia: A Machine for Pigs oraz Amnesia: Justine.

Studio Frictional Games sprawiło miłośnikom horrorów grającym na konsoli PlayStation 4 miłą niespodziankę. Deweloper zapowiedział bowiem Amnesia: Collection. Będzie to pakiet trzech produkcji z cyklu Amnesia, zawierający gry Amnesia: Mroczny Obłęd, Amnesia: A Machine for Pigs oraz dodatek do jedynki, zatytułowany Amnesia: Justine. Cena zestawu nie została ujawniona, ale za to poznaliśmy termin premiery, ustalony na 22 listopada bieżącego roku. Niestety to tyle jeżeli chodzi o szczegóły. Thomas Grip, szef studia, nie wyjaśnił czy produkcje doczekają się jakichś zmian graficznych i nowych funkcji.

Zapowiedziano Amnesia: Collection na PlayStation 4 - ilustracja #1

Ostatnią produkcją studia Frictional Games jest SOMA z 2015 roku. Jest to kolejna gra przygodowa w dorobku firmy, ale tym razem twórcy położyli mniejszy nacisk na straszenie. Gracze wcielają się w Simona Jarretta. Trafia on do podwodnego ośrodka badawczego PATHOS-II. Na miejscu okazuje się, że placówka została przejęta przez sztuczną inteligencję, która pozbyła się niepotrzebnych ludzi i zamierza uczynić to samo z naszym podopiecznym. Tytuł ukazał się nie tylko na PC-tach, ale również na konsoli PlayStation 4.

Fani horrorów z pewnością doskonale wiedzą czym jest Amnesia: Mroczny Obłęd, powszechnie uznawana za jedną z najstraszniejszych gier w historii. Jednak w ramach krótkiego przypomnienia: tytuł ukazał się na PC-tach w 2010 roku i w przeciągu około dwóch lat rozszedł się w milionowym nakładzie. Produkcja opowiada o przygodach niejakiego Daniela, który pewnego dnia budzi się w mrocznym zamczysku, nie pamiętając niczego. Pewnym jedynie jest, że w tym miejscu dzieje się coś złego, więc zadaniem gracza jest uporanie się z problemem i poznanie tajemnic ze swojej przeszłości. Gra doczekała się darmowego dodatku Justine, w którym wcielamy się w kobietę będącą obiektem testu psychologicznego. Musimy jej pomóc rozwikłać kilka zagadek i, oczywiście, przeżyć.

Za pierwszą Amnesię odpowiada studio Frictional Games, jednak prace nad Amnesia: A Machine for Pigs zostały powierzone ekipie The Chinese Room, znanej z Dear Esther. Tytuł ukazał się na PC-tach w 2013 roku i nie zdobył aż takiego uznania jak jedynka, m.in. przez to, że po prostu mniej straszył. W tym przypadku poznajemy losy przedsiębiorcy Oswalda Mandusa, który zachorował podczas jednej z egzotycznych wypraw. Pewnego dnia budzi się po dziwnym koszmarze i nie zastaje w swoim domu nikogo. Wie jedynie, że jego dzieciom zagraża niebezpieczeństwo, więc czym prędzej rozpoczyna poszukiwania.

Zapowiedziano Amnesia: Collection na PlayStation 4 - ilustracja #2