Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2012, 22:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Cross Buy i nowe informacje o PlayStation Plus oraz PlayStation Mobile

Firma Sony ujawniła funkcjonalność Cross Buy, pozwalającą na darmowe ściągnięcie wybranych gier na PlayStation Vita, które wcześniej zakupiliśmy w wersji na PlayStation 3. Oprócz tego na konferencji w Niemczech ogłoszono więcej szczegółów na temat serwisu PlayStation Mobile i nowości szykowane dla subskrybentów PlayStation Plus.

Dzisiejsza konferencja firmy Sony na targach gamescom w Kolonii przyniosła kilka interesujących wieści dla fanów marki PlayStation. Poznaliśmy m.in. użyteczną funkcjonalność Cross Buy oraz nowe informacje na temat PlayStation Plus i serwisu PlayStation Mobile.

Japoński koncern mocno promuje możliwość wspólnej zabawy pomiędzy posiadaczami PlayStation 3 a PlayStation Vita w niektórych grach. Cross Buy przeniesie tę współpracę na wyższy poziom – osoby, które zakupią wybrane tytuły na PlayStation 3, automatycznie otrzymają za darmo cyfrową wersję na PlayStation Vita. Na początek Cross Buy wspierać będą trzy produkcje: PlayStation All-Stars Battle Royale, Ratchet & Clank: Załoga Q oraz Sly Cooper: Złodzieje w czasie.

Cross Buy i nowe informacje o PlayStation Plus oraz PlayStation Mobile - ilustracja #1
Cross Buy pozwoli na użytkowanie raz zakupionej gry na dwóch konsolach

Dowiedzieliśmy się także, że zdobywająca coraz większą popularność usługa PlayStation Plus jeszcze w tym roku zostanie aktywowana na PlayStation Vita. Od 5 września cena za roczny abonament dla nowych subskrybentów tymczasowo zostanie obniżona o 25% (obecnie kosztuje 195 złotych) – promocja będzie obowiązywać przez dwa tygodnie.

W przyszłym miesiącu abonenci PlayStation Plus otrzymają także 1 GB miejsca „w chmurze” na save’y (do tej pory było to 150 MB). Na koniec ogłoszono, że we wrześniu Grą Miesiąca dla użytkowników PlayStation Plus będzie Red Dead Redemption. Oznacza to, że będą oni mogli ściągnąć hit studia Rockstar San Diego zupełnie za darmo i grać w niego do momentu wygaśnięcia subskrypcji.

Oprócz tego przypomniano o usłudze PlayStation Mobile przygotowywanej z myślą o PlayStation Vita oraz urządzeniach z certyfikacją PlayStation. Użytkownicy tego serwisu zakupią dostępne w nim gry, które następnie będą mogły zostać uruchomione na wymienionych wcześniej sprzętach. Nowymi partnerami PlayStation Mobile zostały firmy Asus oraz Wikipad. Wszystko wskazuje na to, że PlayStation Mobile wystartuje jesienią bieżącego roku.