Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Damoria (WWW)
OkładkaDamoria (WWW)

Damoria WWW

Damoria to przeglądarkowa gra strategiczna zrealizowana w konwencji MMO. Gracz wciela się w postać średniowiecznego władcy, buduje zamki, tworzy armię i prowadzi ekspansję terytorialną.

Strategiczne | zagraj za darmo | średniowiecze | MMO

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Damoria Premiera WWW

31grudnia2006

producent: Damoria Gmbh wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Damoria

Twierdza 2

Stronghold Kingdoms

KingsAge

Damoria jest przeglądarkową grą strategiczną w konwencji MMOG (Massive Multiplayer Online Graphic). Gracze budują zamki, zbroją armie, zakładają królestwa i dążą do dominacji nad średniowiecznym światem.

Producentem Damorii jest ekipa niemieckiego studia Damoria Gmbh. Gra wydana została w 2008 roku przez firmę BigPoint i funkcjonuje obecnie w 16 wersjach językowych. Największą popularnością Damoria cieszy się w Europie, o czym świadczy ponad milion zarejestrowanych użytkowników.

Gra pozwala wcielić się w rolę średniowiecznego władcy. Zadanie graczy polega na budowaniu zamków, tworzeniu armii i ekspansji terytorialnej. Nie jest to proste zważywszy na fakt, że wszystko to wymaga czasu, a wokół nie brakuje konkurentów.

Najważniejszym elementem zabawy jest rozbudowa zamku (lub na dalszych etapach gry zamków), w którym musi znaleźć się odpowiednie zaplecze produkcyjne (kamieniołomy, tartaki, kopalnie) i militarne (np. wał, koszary, plac jeźdźców i warsztat katapult), a także budynki ogólne, typu kwatera, magazyny czy warsztat alchemika.

Dysponując właściwie rozwiniętą bazą, gracze mogą budować armie złożone z rozmaitych jednostek jak: łucznicy, wojownicy, oszczepnicy, rycerze ciężkozbrojni czy katapulty. Z uwagi na zróżnicowane atrybuty, niektóre rodzaje wojsk lepiej sprawdzają się w działaniach ofensywnych, inne w defensywnych. Dodatkowo można tworzyć także jednostki o specjalnych zdolnościach, w tym senatora (pomaga zdobywać zamki przeciwników), medyka (leczy rannych) oraz zwiadowców.

Działania ekspansyjne w Damorii ograniczają się przede wszystkim do plądrowania i zdobywania zamków innych graczy, a także zakładania nowych osad. Budowa lub zdobycie 10. zamku pozwala graczom stworzyć małe królestwo. Gra nastawiona jest nie tylko na rywalizację, ale również na współpracę. Gracze mogą prowadzić między sobą handel surowcami, a także zrzeszać się w sojusze, zyskując chociażby pomoc militarną od sprzymierzeńców.

Rozgrywka w Damorii prezentowana jest głównie w formie tekstowej. Elementy graficzne stanowią jedynie ozdobniki. Choć gra dostępna jest przez przeglądarkę i nie wymaga instalacji żadnych plików, gracze mogą zapisać na twardym dysku komputera część komponentów graficznych, co skraca czas wczytywania stron.

W Damorię zagrać można bezpłatnie (na zasadzie free-to-play). Niektóre opcje gry (np. zarządca budowy albo zarządca rekrutacji) wymagają jednak użycia specjalnej waluty – złota. Jego ograniczoną ilość można zdobyć grając. Większa ilość złota w grze oferowana jest jednak za rzeczywiste pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Damoria: Odpowiednia dla każdego wieku.