Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2012, 13:57

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Ikariam także dla graczy z iPadami

Popularna, przeglądarkowa strategia MMO Ikariam doczekała się wersji przeznaczonej na iPada. Firma Gameforge przekonuje, że to następny etap rozwoju gry, która funkcjonuje już w 60 krajach.

Czy antyczny świat gry Ikariam przekona do siebie użytkowników iPadów?

Ikariam
  1. producent: Gameforge
  2. wydawca: Gameforge
  3. gatunek: strategia MMO (przeglądarkowa, f2p)
  4. premiera: 2008 rok
  5. platformy sprzętowe: PC, iPad

Z liczbą ponad 51 milionów zarejestrowanych kont użytkowników Ikariam plasuje się obecnie w czołówce najpopularniejszych darmowych (free-to-play) gier przeglądarkowych. Wydawca tytułu, którym jest niemiecka firma Gameforge, od dawna przyglądał się rosnącemu zainteresowaniu produkcjami przeznaczonymi na platformy mobilne. Efektem tego jest udostępniona kilka dni temu wersja gry na tablety.

Na razie mobilna ofensywa Ikariam ogranicza się jedynie do iPadów. Z myślą o komforcie grania na urządzeniach produkowanych przez koncern Apple, deweloperzy wprowadzili szereg zmian w interfejsie użytkownika, umożliwiając sterowanie za pomocą dotykowego wyświetlacza.

Liczba kont założonych przez graczy w grze Ikariam przekracza 51 milionów.

Twórcy Ikariam liczą, że wraz z premierą na nowej platformie sprzętowej uda się poszerzyć krąg graczy, za czym rzecz jasna pójdą także pieniądze (w tym przypadku ich źródłem są mikrotransakcje – przyp. red.). Prognozy wyglądają zachęcająco. Zdaniem analityków z firmy Digi-Capital, sektor gier cyfrowych będzie się dynamicznie rozwijać i w 2015 roku osiągnie wartość 82 miliardów dolarów. Motorem wzrostu mają być w tym przypadku gry sieciowe i mobilne, które do tego czasu powinny opanować połowę całego rynku.

  1. Zagraj w Ikariam – przeglądarkową strategię MMO w antycznych realiach
  2. Dowiedz się więcej o grze Ikariam
  3. Pobierz aplikację Ikariam z AppStore
  4. Oficjalna strona internetowa firmy Gameforge