Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Infinitum: Battle for Europe (WWW)
OkładkaInfinitum: Battle for Europe (WWW)

Infinitum: Battle for Europe WWW

Opracowana przez czeskie studio Allodium przeglądarkowa strategia MMO, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości współczesnej Europy i będąca kontynuacją debiutanckiej gry studia z 2011 roku.

Strategiczne | RTS | zagraj za darmo | PvP | PvE | przeglądarkowe strategiczne | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Infinitum: Battle for Europe Premiera WWW

21kwietnia2015

producent: Allodium wydawca: Allodium Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Infinitum: Battle for Europe

Forge of Empires

Wyprawa na Północ

Cultures Online

Infinitum: Battle for Europe to przeglądarkowa strategia MMO, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości współczesnej Europy. Za powstanie gry odpowiada koncentrujące się na grach internetowych czeskie studio Allodium i jest ona kontynuacją jego debiutanckiej produkcji o nazwie Infinitum, która pojawiła się w przeglądarkach w 2011 roku.

Rywalizacja w grze toczy się na olbrzymiej, dokładnie odwzorowanej mapie Europy, na której znalazło się w sumie 15.000 miast (w tym blisko 500 polskich). Fabuła przestawia ponurą wizję współczesnego świata, gdzie wojna totalna doprowadziła do upadku Starego Kontynentu. Panujący powszechnie chaos i szerzącą się przemoc pragnie powstrzymać militarno-przemysłowa organizacja o nazwie Globar Security Agency. Wyjęta żywcem z książek George’a Orwella korporacja ucieka się do niezbyt humanitarnych metod działania, takich jak brutalne pacyfikacje ludności cywilnej, a nawet użycie broni masowego rażenia. O ostatecznym losie Europy decydują jednak sami gracze, których działania w czasie rzeczywistym kształtują mapę kontynentu, położenie granic, a także trwające sojusze i konflikty militarne.

Celem zabawy jest odbudowa zniszczonych metropolii na zgliszczach postapokaliptycznego świata, gromadzenie surowców, rozwój armii oraz walka o wpływy i terytorium. Mechanika rozgrywki łączy cechy typowych symulatorów rozbudowy miasta z elementami klasycznych strategii RTS, stanowiąc swoistą mieszankę najlepszych cech tak kultowych tytułów jak The Settlers, Civilization czy Dune II. Do dyspozycji graczy oddano blisko 40 budynków różnego przeznaczenia, które w toku rozgrywki mogą być dodatkowo ulepszane. W zależności od preferencji samych graczy, poszczególne metropolie mogą być rozwijane na kilka różnych sposobów – możliwy jest np. wybór ścieżki dyplomatycznej, przemysłowej lub militarnej.

Podobnie jak w większości sieciowych strategii MMO, kluczem do sukcesu w grze jest umiejętność współpracy pomiędzy graczami. Mogą oni zawierać sojusze i nawiązywać współpracę, tworząc sieci wymiany handlowej, wymiany jednostek czy wsparcia wojskowego. Oprócz rozbudowanych opcji wieloosobowych, w grze znalazła się też spora ilość zadań PvE, przeznaczonych do zabawy w pojedynkę. Tę uprzyjemnia zaś stojąca na dobrym poziomie oprawa graficzna, przypominająca klasyczne strategie RTS z przełomu XX i XXI wieku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Infinitum: Battle for Europe: Odpowiednia dla każdego wieku.