Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Islandoom (WWW)
OkładkaIslandoom (WWW)

Islandoom WWW

Sieciowa produkcja MMO rozgrywana w przeglądarce. Dzieło polskiej firmy Bloomga S.A.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | sieciowe | przeglądarkowe | statki | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Islandoom Premiera WWW

22września2017

producent: Bloomga S.A. wydawca: Bloomga S.A. wydawca PL: Bloomga S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Islandoom

The Settlers Online

OGame

Tribal Wars 2

Islandoom to przeglądarkowa gra strategiczna MMO, wykorzystująca model free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami premium. Gracze obejmują kontrolę nad wyspiarskimi imperiami i rywalizują ze sobą w zakresie rozwoju ekonomicznego i militarnego, niejednokrotnie atakując się wzajemnie w celu zdobycia cennych surowców. Za stworzenie gry odpowiada polska firma Bloomga S.A.

Fabuła

Gra osadzona jest w świecie, w którym zmiany klimatyczne oraz konflikt z użyciem broni masowej zagłady doprowadziły do unicestwienia większej części kontynentów. Jedyne pozostałe skrawki stałego lądu to niewielkie wysepki, nad którymi kontrola przydzielana jest ambitnym kapitanom.

Morscy dowódcy sprawują totalną władzę na swoich małych imperiach, zawiadując rozwojem infrastruktury oraz wybierając cele do wypraw grabieżczych. Charakter ich floty oraz zaplecza ekonomicznego zależy od reprezentowanej frakcji. W świecie Islandoom występują cztery stronnictwa: nastawieni na rozwój ekonomiczny Divitos, agresywni Furium, skoncentrowani na defensywie Armun oraz preferujący zrównoważony rozwój Medius.

Mechanika

Istotą rozgrywki w Islandoom jest nieustanne rozwijanie potęgi wyspiarskiego imperium. Zadanie to osiąga się przede wszystkim poprzez rozbudowę lądowej infrastruktury ekonomicznej i stoczniowej oraz produkcję statków bojowych, którymi można atakować wyspy innych graczy.

Ważną cechą gry jest fakt, że toczy się ona nawet gdy gracz wyloguje się i odejdzie od komputera. Podczas gdy użytkownik znajduje się w szkole lub pracy, na zakupach czy w kinie, wysłane floty płyną do celu, instalacje są rozbudowywane, stocznie produkują okręty, a kopalnie wydobywają surowce. Sprawia to, że w każdym momencie nasza wyspa może stać się celem grabieżczego ataku, wyprowadzonego przez gracza łasego na nasze surowce.

Surowce są kluczem do rozwoju imperium. Dzięki nim możemy rozbudowywać infrastrukturę wyspy, a także produkować i zasilać okręty. Głównymi rodzajami surowca są kwarc, stal, polimery i uran. Podstawowym źródłem ich pozyskiwania są budynki wydobywcze na naszej wyspie, ale możemy je też kraść innym graczom na drodze ataków oraz zdobywać pokojowo na drodze wymiany handlowej. Dodatkowo budowane na naszej wyspie bloki mieszkalne dostarczają pracowników niezbędnych do funkcjonowania wszelkich aspektów imperium.

Budynki stoczniowe pozwalają nam wodować statki i łodzie podwodne rozmaitego przeznaczenia: ofensywne, defensywne a także specjalne np. szpiegowskie. Każdy model cechuje się określoną skutecznością w walce, prędkością, ładownością, zużyciem paliwa itp. Dostępność określonych jednostek zależy od tego, jaką frakcję gracz wybrał na początku gry. Oprócz okrętów, na wyspie możemy też produkować struktury obronne, strzegące bezpieczeństwa naszych cennych surowców.

W miarę rozwoju nasze imperium awansuje na kolejne poziomy, co daje nam możliwość wybierania różnych bonusów, np. w zakresie wydajności ekonomii. Na kolejne poziomy możemy również awansować naszą postać, poruszającą się po świecie gry na pokładzie specjalnego okrętu. Flagowiec ten może być ulepszany o komponenty zwiększające jego statystyki.

Doświadczeni dowódcy potężnych imperiów mogą pokusić się o próbę wypełnienia nadrzędnego celu ustanowionego przez twórców. Chodzi tu o przedarcie się przez archipelagi wysp kontrolowanych przez sztuczną inteligencję i zdobycie twierdzy znajdującej się w samym centrum świata gry.

Społecznościowy charakter gry objawia się w możliwości założenia sojuszu, co pozwala na ścisłą współpracę sprzymierzonych graczy. Członkowie sojuszu mogą m.in. rozwijać specjalną, wspólną wyspę.

Tryby rozgrywki

Islandoom jest grą wieloosobową MMO. Po stworzeniu konta możemy wybrać świat na którym będziemy mieli okazję spotkać wielu innych graczy, walczyć z nimi, rozmawiać i wchodzić w sojusze.

Kwestie techniczne

Wyspa gracza została przedstawiona w postaci przesuwalnej sceny 2D, na której znajdują się (w niektórych przypadkach animowane) obrazki przedstawiające posiadane budynki. Mapa świata również jest dwuwymiarowa i przedstawia lokacje (wyspy lub strefy otwartego morza) jako pola wielkiej siatki – szachownicy, gdzie każde pole posiada swoje koordynaty x i y.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 3,4 / 10 na podstawie 826 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Islandoom: Odpowiednia dla każdego wieku.