Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka OGame (WWW)
OkładkaOGame (WWW)

OGame WWW

OGame jest darmową, przeglądarkową grą strategiczną w konwencji MMO, przygotowaną i wydaną przez niemiecką firmę Gameforge. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką planetą i rozbudowując jej potencjał gospodarczy oraz militarny starają się stworzyć międzygalaktyczne imperium.

Strategiczne | przeglądarkowe strategiczne | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OGame Premiera WWW

1stycznia2002

pudełko PL

20stycznia2005

producent: Gameforge AG wydawca: Gameforge AG wydawca PL: Gameforge AG Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Firma Gameforge specjalizuje się w produkcji gier przeglądarkowych udostępnianych na zasadzie „free to play” (model biznesowy oparty o system mikropłatności), a OGame jest jednym z jej sztandarowych produktów. W okresie największej popularności, tytuł cieszył się nawet 2 milionami aktywnych użytkowników.

Akcja gry osadzona została w dalekiej przyszłości, gdy ludzkość zdołała skolonizować odległe zakątki Wszechświata. Uniwersum gry składa się z 9 galaktyk, ponad 4400 układów słonecznych i przeszło 67000 planet. W zmaganiach o kosmiczną dominację może brać udział nawet 15 tys. graczy (na jednym serwerze).

Każdy z uczestników gry rozpoczyna zabawę obejmując we władanie niewielką planetę, którą należy rozbudować korzystając z energii słonecznej oraz trzech surowców: metalu, kryształu i deuteru. Poszczególne rodzaje budynków pozwalają m.in. zwiększać wydobycie surowców, opracowywać nowe technologie oraz budować flotę statków i eksplorować przestrzeń kosmiczną.

Jak przystało na produkcję MMO (Massive Multiplayer Online) istotą rozgrywki są interakcje z innymi graczami, w tym chociażby starcia zbrojne. Kosmiczne flotylle mogą składać się z kilkunastu rodzajów jednostek – od małych transporterów i myśliwców, po pancerniki i gwiazdy śmierci. Walki rozstrzygane są natychmiastowo, a zniszczone statki stają się źródłem surowców (złomowanie).

Opcje społecznościowe gry pozwalają m.in. na tworzenie klanów (w tym przypadku nazywanych sojuszami). Przynależność do grupy umożliwia podejmowanie wspólnych działań wojskowych, ale także współpracę ekonomiczną.

Rozgrywka w OGame opiera się na warstwie tekstowo-informacyjnej. Mimo to deweloperzy zadbali o atrakcyjną, wykonaną w technologii flash, oprawę wizualną swego dzieła oraz klimatyczne tło dźwiękowe.

Gra udostępniana jest za darmo. Niektóre opcje i udogodnienia wymagają uiszczenia opłaty w „antymaterii” – specjalnej walucie oferowanej za realne pieniądze (sporadycznie niewielkie ilości antymaterii można zdobyć także w trakcie rozgrywki).

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 167 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe OGame: Odpowiednia dla każdego wieku.