Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Stellaris: Galaxy Command (AND)
OkładkaStellaris: Galaxy Command (AND)

Stellaris: Galaxy Command

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego będąca mobilnym spin-offem gry Stellaris. Stellaris: Galaxy Command opracowano z myślą o zabawie wieloosobowej. Tytuł jest oferowany w modelu free-to-play.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | zagraj za darmo | 4X | sandbox | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stellaris: Galaxy Command Premiera

29cze2020

AND iOS

Gry podobne do Stellaris: Galaxy Command

Homeworld Mobile

Clash of Clans

Hegemonia: Żelazne Legiony

Stellaris: Galaxy Command jest spin-offem gry Stellaris, opracowanym z myślą o urządzeniach mobilnych i zabawie multiplayerowej. Za stworzeniem i wydaniem tej kosmicznej strategii stoi firma Paradox Interactive, a dystrybuowana jest ona w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Akcja gry Stellaris: Galaxy Command toczy się w uniwersum science fiction. Galaktyczna cywilizacja zaczyna „wstawać z kolan” po inwazji ze strony istot z innego wymiaru. Gracz wciela się w bohatera wybranego przez Zjednoczone Narody Ziemi. Jego zadaniem jest przywrócenie cywilizacji dawnej potęgi.

Mechanika

Rozgrywka w Stellaris: Galaxy Command toczy się w rozległej galaktyce pełnej czekających na odkrycie układów planetarnych. Zabawę rozpoczynamy ze skromną stacją kosmiczną, którą z czasem ulepszamy i rozbudowujemy o nowe moduły i konstrukcje. W miarę postępów na naszych barkach spoczywa coraz więcej obowiązków; zajmujemy się kwestiami związanymi z kolonizowaniem planet, przejmowaniem nowych terytoriów i obroną już posiadanych obszarów, pozyskiwaniem surowców i produkcją rozmaitych dóbr, a także handlem. Choć ten ostatni można zautomatyzować, warto pamiętać, że pewne sektory galaktyki obfitują w określone rodzaje zasobów, co pozwala na wyspecjalizowanie się w produkcji i sprzedaży wybranych towarów, a także zmusza nas do importowania dóbr niemożliwych do wytworzenia.

Osobna wzmianka należy się dyplomacji. Z innymi graczami możemy znajdować się w stanie „zimnej” bądź realnej wojny; nic nie stoi też na przeszkodzie, by dołączać do istniejących Sojuszy lub stanąć na czele własnego. Jeśli jednak dyplomacja zawiedzie, nie pozostaje nam nic innego, jak stanąć do walki z siłami przeciwnika. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a prowadzimy do nich armie składające się z samodzielnie zaprojektowanych jednostek, które z czasem możemy ulepszać.

Tryby gry

Grę Stellaris: Galaxy Command przygotowano z myślą o zabawie multiplayerowej; tysiące graczy dzielą tutaj wspólne uniwersum, a podejmowane przez nich decyzje mają wpływ na całą galaktykę.

Kwestie techniczne

Stellaris: Galaxy Command może się pochwalić przyjemną dla oka grafiką, utrzymaną w stylistyce znanej z pierwowzoru dostępnego na pecetach i konsolach.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stellaris: Galaxy Command: 12+

Stellaris: Galaxy Command Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS