Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Stellaris: Galaxy Command (AND)

Stellaris: Galaxy Command

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego będąca mobilnym spin-offem gry Stellaris. Stellaris: Galaxy Command opracowano z myślą o zabawie wieloosobowej. Tytuł jest oferowany w modelu free-to-play.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | zagraj za darmo | 4X | sandbox | kosmiczne | multiplayer

Okładka Stellaris: Galaxy Command (AND)

data premiery gry:

29cze2020

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stellaris: Galaxy Command jest spin-offem gry Stellaris, opracowanym z myślą o urządzeniach mobilnych i zabawie multiplayerowej. Za stworzeniem i wydaniem tej kosmicznej strategii stoi firma Paradox Interactive, a dystrybuowana jest ona w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Akcja gry Stellaris: Galaxy Command toczy się w uniwersum science fiction. Galaktyczna cywilizacja zaczyna „wstawać z kolan” po inwazji ze strony istot z innego wymiaru. Gracz wciela się w bohatera wybranego przez Zjednoczone Narody Ziemi. Jego zadaniem jest przywrócenie cywilizacji dawnej potęgi.

Mechanika

Rozgrywka w Stellaris: Galaxy Command toczy się w rozległej galaktyce pełnej czekających na odkrycie układów planetarnych. Zabawę rozpoczynamy ze skromną stacją kosmiczną, którą z czasem ulepszamy i rozbudowujemy o nowe moduły i konstrukcje. W miarę postępów na naszych barkach spoczywa coraz więcej obowiązków; zajmujemy się kwestiami związanymi z kolonizowaniem planet, przejmowaniem nowych terytoriów i obroną już posiadanych obszarów, pozyskiwaniem surowców i produkcją rozmaitych dóbr, a także handlem. Choć ten ostatni można zautomatyzować, warto pamiętać, że pewne sektory galaktyki obfitują w określone rodzaje zasobów, co pozwala na wyspecjalizowanie się w produkcji i sprzedaży wybranych towarów, a także zmusza nas do importowania dóbr niemożliwych do wytworzenia.

Osobna wzmianka należy się dyplomacji. Z innymi graczami możemy znajdować się w stanie „zimnej” bądź realnej wojny; nic nie stoi też na przeszkodzie, by dołączać do istniejących Sojuszy lub stanąć na czele własnego. Jeśli jednak dyplomacja zawiedzie, nie pozostaje nam nic innego, jak stanąć do walki z siłami przeciwnika. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a prowadzimy do nich armie składające się z samodzielnie zaprojektowanych jednostek, które z czasem możemy ulepszać.

Tryby gry

Grę Stellaris: Galaxy Command przygotowano z myślą o zabawie multiplayerowej; tysiące graczy dzielą tutaj wspólne uniwersum, a podejmowane przez nich decyzje mają wpływ na całą galaktykę.

Kwestie techniczne

Stellaris: Galaxy Command może się pochwalić przyjemną dla oka grafiką, utrzymaną w stylistyce znanej z pierwowzoru dostępnego na pecetach i konsolach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Stellaris: Galaxy Command

Wymagania wiekowe Stellaris: Galaxy Command

12+

Wymagania sprzętowe Stellaris: Galaxy Command

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Skradziona grafika z Halo 4 przyczyną wycofania Stellaris: Galaxy Command
Skradziona grafika z Halo 4 przyczyną wycofania Stellaris: Galaxy Command

wiadomość16 października 2019

Paradox Interactive wycofał z dystrybucji wersję beta mobilnej gry Stellaris: Galaxy Command po tym, gdy okazało się, że zawiera ona skradzioną ilustrację stworzoną na potrzeby Halo 4. Za produkcję tytułu odpowiada podwykonawca, chińskie studio GameBear.

Paradox Interactive zapowiedziało Stellaris: Galaxy Command
Paradox Interactive zapowiedziało Stellaris: Galaxy Command

wiadomość15 października 2019

Firma Paradox Interactive zapowiedziała grę Stellaris: Galaxy Command, czyli kosmiczną strategię czasu rzeczywistego, przygotowaną z myślą o urządzeniach mobilnych. Tytuł jest dostępny w wybranych krajach w ramach tak zwanego „soft launchu”.

AND
iOS