Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Star Trek: Alien Domain (WWW)

Star Trek: Alien Domain WWW

Kolejna próba przeniesienia uniwersum kultowego serialu Star Trek w realia przeglądarkowej gry MMO. Produkcja powstała w oparciu o wersję uniwersum Star Treka zapoczątkowaną przez film J.J. Abramsa z 2009 roku, ale kreuje w jego obrębie zupełnie nową historię.

Strategiczne | science fiction | przeglądarkowe strategiczne | Star Trek | 2D | przeglądarkowe | MMO

WWW
Okładka Star Trek: Alien Domain (WWW)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

11czerwca2015

Open Beta

Zagraj w betę na: http://startrek.gamesamba.com/

data nieogłoszona

Star Trek: Alien Domain to kolejna po nieukończonym Infinite Space próba przeniesienia popularnego uniwersum serialu Star Trek w okna przeglądarek. Tym razem mamy do czynienia ze strategiczną grą MMO, będącą dziełem studia NGames, które specjalizuje się w małych produkcjach mobilnych, społecznościowych i przeglądarkowych (np. Pockie Ninja II Social).

Alien Domain powstaje w oparciu o „najświeższy kanon” uniwersum Star Treka, ale kreuje w jego obrębie całkowicie nową historię. Akcja rozgrywa się w tajemniczym rejonie wszechświata znanym jako Fluidic Space. Trafiają tam przedstawiciele ludzkiej Zjednoczonej Federacji Planet i Imperium Klingońskiego, by toczyć walkę o wpływy.

Reprezentujący obie frakcje gracze zajmują się takimi działaniami, jak zakładanie kolonii, rozbudowa floty, prowadzenie badań technologicznych, gromadzenie surowców etc. Nie brakuje też starć między użytkownikami – zarówno mniejszych potyczek (jeden na jednego), jak i „rajdów” na przyczółki ustanowione przez rywali oraz wielkich bitew toczonych przez antagonistyczne gildie. Do dyspozycji graczy oddano ikoniczne statki z filmów i seriali, ponadto pojawia się możliwość własnoręcznego konstruowania okrętów.

Tak jak większość gier przeglądarkowych, Alien Domain zostało okraszone dwuwymiarową oprawą graficzną. Podczas rozmaitych działań podejmowanych podczas rozgrywki (jak bitwy czy rozbudowa kolonii) korzystamy na ogół z rzutu izometrycznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Trek: Alien Domain

Wymagania wiekowe Star Trek: Alien Domain

odpowiednia dla każdego wieku

Star Trek: Alien Domain i inne najlepsze przeglądarkowe gry czerwca
Star Trek: Alien Domain i inne najlepsze przeglądarkowe gry czerwca

wiadomość6 lipca 2015

Mimo że twórcy gier przeglądarkowych najwyraźniej udali się na nieco wcześniejsze wakacje, niemiecka firma InnoGames udowadnia, że „browserówki” żyją i mają się całkiem nieźle.

Star Trek: Alien Domain – zapowiedziano przeglądarkową strategię MMO
Star Trek: Alien Domain – zapowiedziano przeglądarkową strategię MMO

wiadomość12 września 2014

Firma GameSamba zapowiedziała tworzoną we współpracy ze studiem NGames grę Star Trek: Alien Domain. Będzie to przeglądarkowa strategia kosmiczna MMO osadzona w popularnym uniwersum science-fiction. Gracze wcielą się w przedstawicieli Federacji lub Klingonów i ruszą na podbój kosmosu.