Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Star Trek: Alien Domain (WWW)
OkładkaStar Trek: Alien Domain (WWW)

Star Trek: Alien Domain WWW

Kolejna próba przeniesienia uniwersum kultowego serialu Star Trek w realia przeglądarkowej gry MMO. Produkcja powstała w oparciu o wersję uniwersum Star Treka zapoczątkowaną przez film J.J. Abramsa z 2009 roku, ale kreuje w jego obrębie zupełnie nową historię.

Strategiczne | science fiction | przeglądarkowe strategiczne | Star Trek | 2D | przeglądarkowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Trek: Alien Domain Premiera WWW

11czerwca2015

producent: Ngames Limited wydawca: GameSamba Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Star Trek: Alien Domain

DarkOrbit

Battlestar Galactica Online

Empire Universe 2: Recharged

Star Trek: Alien Domain to kolejna po nieukończonym Infinite Space próba przeniesienia popularnego uniwersum serialu Star Trek w okna przeglądarek. Tym razem mamy do czynienia ze strategiczną grą MMO, będącą dziełem studia NGames, które specjalizuje się w małych produkcjach mobilnych, społecznościowych i przeglądarkowych (np. Pockie Ninja II Social).

Alien Domain powstaje w oparciu o „najświeższy kanon” uniwersum Star Treka, ale kreuje w jego obrębie całkowicie nową historię. Akcja rozgrywa się w tajemniczym rejonie wszechświata znanym jako Fluidic Space. Trafiają tam przedstawiciele ludzkiej Zjednoczonej Federacji Planet i Imperium Klingońskiego, by toczyć walkę o wpływy.

Reprezentujący obie frakcje gracze zajmują się takimi działaniami, jak zakładanie kolonii, rozbudowa floty, prowadzenie badań technologicznych, gromadzenie surowców etc. Nie brakuje też starć między użytkownikami – zarówno mniejszych potyczek (jeden na jednego), jak i „rajdów” na przyczółki ustanowione przez rywali oraz wielkich bitew toczonych przez antagonistyczne gildie. Do dyspozycji graczy oddano ikoniczne statki z filmów i seriali, ponadto pojawia się możliwość własnoręcznego konstruowania okrętów.

Tak jak większość gier przeglądarkowych, Alien Domain zostało okraszone dwuwymiarową oprawą graficzną. Podczas rozmaitych działań podejmowanych podczas rozgrywki (jak bitwy czy rozbudowa kolonii) korzystamy na ogół z rzutu izometrycznego.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Trek: Alien Domain: Odpowiednia dla każdego wieku.