Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2014, 12:00

Star Trek: Alien Domain – zapowiedziano przeglądarkową strategię MMO

Firma GameSamba zapowiedziała tworzoną we współpracy ze studiem NGames grę Star Trek: Alien Domain. Będzie to przeglądarkowa strategia kosmiczna MMO osadzona w popularnym uniwersum science-fiction. Gracze wcielą się w przedstawicieli Federacji lub Klingonów i ruszą na podbój kosmosu.

Star Trek: Alien Domain – jeszcze jedna pozycja, w której gracze wyruszą na podbój „kosmosu, ostatniej granicy”. - Star Trek: Alien Domain – zapowiedziano przeglądarkową strategię MMO - wiadomość - 2014-09-12
Star Trek: Alien Domain – jeszcze jedna pozycja, w której gracze wyruszą na podbój „kosmosu, ostatniej granicy”.
Star Trek: Alien Domain w skrócie:
  • Producent: NGames
  • Wydawca: GameSamba
  • Gatunek: przeglądarkowa strategia kosmiczna MMO
  • Realia: uniwersum Star Treka
  • Platformy sprzętowe: WWW
  • Termin premiery: nieznany

Fani Star Treka doczekają się za jakiś czas kolejnej gry osadzonej w ich ukochanym uniwersum – niemniej ci, którzy oczekiwaliby wysokobudżetowej produkcji (chociażby na miarę dzieł, jakich doczekał się świat Star Wars), mogą poczuć się zawiedzeni. Nowo zapowiedziana pozycja nosi tytuł Star Trek: Alien Domain i jest to kosmiczna strategia MMO uruchamiana z poziomu przeglądarki. Informację o powstawaniu gry podała wczoraj firma GameSamba, która powierzyła deweloping studiu NGames, specjalizującemu się w małych grach mobilnych, społecznościowych i przeglądarkowych (np. Pockie Ninja II Social, MU Classic). Alien Domain powstaje w oparciu o „najświeższy kanon” uniwersum Star Treka, ale kreuje w jego obrębie całkowicie nową historię.

Jak przystało na strategię kosmiczną, gracze zajmą się eksploracją wszechświata...

Akcja będzie rozgrywała się w tajemniczym rejonie wszechświata znanym jako Fluidic Space. Trafią tam przedstawiciele ludzkiej Zjednoczonej Federacji Planet i Imperium Klingońskiego, by toczyć walkę o wpływy. Reprezentujący obie frakcje gracze zajmą się działaniami takimi jak zakładanie kolonii, rozbudowa floty, prowadzenie badań technologicznych, gromadzenie surowców etc. Nie zabraknie też starć między użytkownikami – zarówno mniejszych potyczek (jeden na jednego), jak i „rajdów” na przyczółki ustanowione przez rywali oraz wielkich bitew toczonych przez antagonistyczne gildie. Do dyspozycji graczy oddane zostaną ikoniczne statki z filmów i seriali, ponadto pojawi się możliwość własnoręcznego konstruowania okrętów.

Termin premiery gry Star Trek: Alien Domain jest póki co nieznany. Twórcy obiecują, że w najbliższych miesiącach poznamy więcej informacji na temat tej produkcji.

...budowaniem kolonii...

...rozwojem technologii...

...i toczeniem bitew w przestrzeni.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej