Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Romadoria (WWW)
OkładkaRomadoria (WWW)

Romadoria WWW

Romadoria jest utrzymaną w konwencji przeglądarkowego MMO grą strategiczną, której akcja osadzona została w realiach Imperium Rzymskiego. Gracze przejmują kontrolę nad niewielką kolonią i starają się zmienić ją w kwitnącą metropolię starożytnego świata.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romadoria Premiera WWW

6maja2011

pudełko PL

6maja2011

producent: playzo wydawca: Looki Publishing wydawca PL: Looki Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Romadoria

Patrician Online

Ikariam

Khan Wars

Romadoria to dzieło ekipy deweloperskiej firmy Looki, która specjalizuje się w produkcjach przeglądarkowych (np. Kraina Wikingów, Empire Universe 2). Tym razem twórcy inspirowali się historią starożytną, dając graczom okazję do wcielenia się w rolę rzymskich wodzów prowadzących bezustanne walki o bogactwo, sławę i wpływy w antycznym świecie.

Gra bazuje na popularnym wśród przegladarkowych strategii MMO schemacie. Zadaniem uczestników zabawy jest rozbudowa kolonii rozsianych w różnych zakątkach mapy, opracowanie technologii, stworzenie silnej armii, a następnie zdominowanie pod względem militarnym, ekonomicznym i politycznym jak największego obszaru mapy.

W przypadku Romadorii do rozbudowy miast niezbędne są złoto, denary oraz żywność. W dalszej kolejności duże znaczenie ma specjalny rodzaj surowca – pociski, znacząco podnoszący zdolności bojowe jednostek. Sprawne zarządzanie kolonią wymaga rozbudowy infrastruktury i zaspokajania potrzeb mieszkańców. Obronę przed zakusami innych graczy stanowi z kolei silna armia, bez której nie ma mowy o ekspansji terytorialnej.

Nagrodą za wykonywanie misji zlecanych przez komputerową sztuczną inteligencję są odznaczenia. Zamysłem twórców było, by świadczyły one o poczynionych dokonaniach i osiągniętym prestiżu w świecie gry.

Jak przystało na produkcję MMO, Romadoria bazuje na interakcjach graczy, którzy mogą toczyć ze sobą wojny, prowadzić handel albo tworzyć wspólne imperia (sojusze).

Oprawa wizualna gry wykonana została w technologii flash. Budowle przedstawiono w imitującym 3D rzucie izometrycznym. Interfejs jest estetyczny i czytelny, dzięki czemu z jego obsługą poradzą sobie nawet początkujący gracze.

Przyjęty przez twórców Romadorii model biznesowy oparty został na systemie mikropłatności. Oznacza to, że grać można za darmo (free-to-play). Niektóre udogodnienia wymagają jednak uiszczenia należności w specjalnej walucie (wino), która oferowana jest za realne pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Romadoria: Odpowiednia dla każdego wieku.