Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2011, 22:07

Romadoria - przeglądarkowa strategia osadzona w czasach Cesarstwa Rzymskiego

Rozgrywana z poziomu przeglądarki strategia Romadoria stała się najnowszym nabytkiem naszego serwisu Darmowe Gry.

Nasz serwis Darmowe Gry powiększył się o kolejną pozycję. Najnowszym nabytkiem jest przeglądarkowa strategia zatytułowana Romadoria.

Romadoria - przeglądarkowa strategia osadzona w czasach Cesarstwa Rzymskiego - ilustracja #1

W grze wcielamy się w zarządcę niewielkiej rzymskiej kolonii i naszym zadaniem jest rozbudowanie jej do poziomu prawdziwej metropolii. W tym celu konieczne będą nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale również zaspokajanie potrzeb mieszkańców. Musimy też zadbać o bezpieczeństwo naszego miasta, co wymaga rozwoju armii.

Romadoria to przede wszystkim strategia ekonomiczna. Dlatego najważniejszą rolę odgrywa tutaj gromadzenie rozmaitych dóbr i surowców. Podstawową walutą Cesarstwa Rzymskiego są Denary, które pozyskujemy głównie z podatków. Drugą i znacznie cenniejszą walutą jest złoto. Jego wartość powoduje, że wypełnienie nim skarbców nie jest łatwe. Już samo wybudowanie mennicy nie należy do tanich przedsięwzięć.

Romadoria - przeglądarkowa strategia osadzona w czasach Cesarstwa Rzymskiego - ilustracja #2

Oczywiście monetami nie napełnimy żołądków naszych poddanych. Głodne legiony też niewiele zdziałają. Dlatego konieczne jest zadbanie o zapełnienie magazynów żywnością. W trakcie zabawy produkować będziemy też wino, które potrafi skutecznie poprawić humor lokalnej ludności. Co pewien czas otrzymujemy też różnorodne zadania do wypełnienia. Za ich realizację nagradzani jesteśmy odznaczeniami.

Romadoria jest produkcją przeglądarkową i nie wymaga zainstalowania żadnych dodatkowych wtyczek. Gra posiada atrakcyjną dwuwymiarową grafikę, przywodzącą na myśl serię Caesar.