Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Gangs of Crime (WWW)
OkładkaGangs of Crime (WWW)

Gangs of Crime WWW

Gangs of Crime jest darmową strategią przeglądarkową w konwencji MMO, której akcja osadzona została w latach 30. ubiegłego wieku. Gracze mają okazję poprowadzić interesy mafijnej rodziny, dążąc do uzyskania dominacji w przestępczym półświatku.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | gangsterskie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gangs of Crime Premiera WWW

1lipca2008

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gangs of Crime

FarmVille

Mafia Wars

The Godfather: Five Families

Producentem gry Gangs of Crime (inny tytuł Mafia 1930) jest ekipa deweloperska niemieckiej firma Bigpoint. Twórcy postanowili przedstawić mafijny świat rodem z gangsterskiej „złotej dekady” w udostępnianej na zasadach free-to-play rozbudowanej strategii przeglądarkowej.

Gracze mają okazję wcielić się w rolę przestępcy, przechodzącego przez kolejne stopnie kariery – od pomywacza w mafijnej knajpie aż po opływającego w luksusy bossa rządzącego półświatkiem.

Droga do pieniędzy i wpływów w Gangs of Crime nie jest jednak ani łatwa, ani legalna. Początkowo gracze skupiają się przede wszystkim na drobnej działalności przestępczej (rabunki, kradzieże, haracze), by z czasem wykonywać trudniejsze zadania – w tym zabójstwa na zlecenie, napady na banki albo druk fałszywych pieniędzy. Zdobyte środki pozwalają na budowę gangsterskiego imperium, w tym m.in. zatrudnienie kieszonkowców, prostytutek czy „żołnierzy”. Z czasem gracze mogą pozwolić sobie na rozbudowę swoich interesów, na przykład kupno baru, założenie domu publicznego albo stworzenie punktu bukmacherskiego. Jak przystało na gangsterską grę osadzoną w okresie prohibicji jednym z intratnych biznesów jest także przemyt i rozprowadzanie alkoholu. Mafiosi muszą też mieć na uwadze, że ich gang nie jest jedynym, który chce przejąć kontrolę nad miastem i prędzej czy później trzeba będzie zmierzyć się z innymi grupami walcząc o nowe tereny i broniąc własnego terytorium. Pomocna może być w tym zwłaszcza przynależność do mafii, które działają na zasadzie klanów, skupiając w swoich szeregach graczy.

Rozgrywka w Gangs of Crime bazuje głównie na warstwie tekstowej (komunikaty, współczynniki, wskaźniki itd.), a klimatyczna oprawa wizualna stanowi jedynie element ozdobnikowy.

Gra Gangs of Crime dystrybuowana jest na zasadzie „free-to-play”. Niektóre opcje w grze wymagają jednak skorzystania z systemu mikropłatności.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Gangs of Crime: Odpowiednia dla każdego wieku.