Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka The Godfather: Five Families (WWW)
OkładkaThe Godfather: Five Families (WWW)

The Godfather: Five Families WWW

The Godfather: Five Families to udostępniana na zasadzie free-to-play, przeglądarkowa strategia MMO w gangsterskich klimatach. Akcja osadzona została w Nowym Jorku z drugiej połowy lat 30. ubiegłego wieku, gdzie toczy się wojna pomiędzy pięcioma rodzinami wielkimi mafijnymi.

Strategiczne | noir

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Godfather: Five Families Premiera WWW

26października2011

producent: Kabam wydawca: Kabam Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Godfather: Five Families

FarmVille

The Pimps

Gangs of Crime

Akcja gry The Godfather: Five Families toczy się dekadę przed wydarzeniami przedstawionymi w filmowej trylogii. W połowie lat 30-tych ubiegłego wieku w rządzonym przez mafię Nowym Jorku, pięć najbardziej wpływowych rodzin walczy o uzyskanie całkowitej kontroli nad miastem. Są to: Stracci, Cuneo, Barzini, Tattaglia oraz najsłynniejsza z nich, Corleone. W wyniku ciężkiego stanu zdrowia, ojciec jednej z nich jest zmuszony przekazać władzę swojemu synowi, w którego rolę wciela się gracz. Jego zadaniem jest ugruntowanie pozycji własnej rodziny i pokonanie konkurentów.

Do osiągnięcia tego celu niezbędne jest rekrutowanie nowych żołnierzy, którzy będą gotowi przelać krew za swoją familię. Gracz ma do dyspozycji szeroką gamę przestępców: od zwykłych chuliganów, aż do profesjonalnych zabójców. Wraz z wykonywanymi zleceniami zdobywają oni doświadczenie, które pozwala na rozwinięcie posiadanych przez nich umiejętności.

Rozgrywka w grze The Godfather: Five Families bazuje na rozwiązaniach wykorzystanych w poprzedniej produkcji studia Kabam, Global Warfare. Walka opiera się na prostej mechanice kamień-papier-nożyce, co oznacza, że poszczególne jednostki lepiej sprawdzają się w starciach z wybranymi wrogami, ale z kolei znacznie słabiej radzą sobie z innymi.

Jednym z czynników, który odgrywa ogromną rolę w przypadku The Godfather: Five Families jest współpraca z innymi graczami. Dzięki bardzo rozwiniętemu aspektowi społecznościowemu można tworzyć liczne sojusze i wspólnie nacierać na wrogie rodziny, a także obserwować postępy znajomych.

W produkcji studia Kabam do stworzenia oprawy wizualnej wykorzystano realistyczną dwuwymiarową grafikę, która oddaje klimat lat 30-tych XX wieku.

Ostatnia modyfikacja 26 sierpnia 2011

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Godfather: Five Families: Odpowiednia dla każdego wieku.