Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 13:02

autor: Marek "DogGhost" Oramus

The Godfather: Five Families - nowa gra na licencji Ojca chrzestnego

Studio Kabam pracuje nad nową produkcją osadzoną w klimatach gangsterskich. W przeglądarkowej grze The Godfather: Five Families będziemy mogli stanąć na czele mafijnego imperium.

Studio Kabam, które zajmuje się produkcją gier przeglądarkowych, złożyło wszystkim miłośnikom gangsterskich klimatów lat 30-tych propozycję nie do odrzucenia. Ich najnowsza gra, The Godfather: Five Families, będzie opierała się na licencji kultowej filmowej trylogii Ojciec chrzestny.

The Godfather: Five Families - nowa gra na licencji Ojca chrzestnego - ilustracja #1

Akcja gry toczy się w roku 1935, czyli dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwowzorze. W Nowym Jorku tytułowe pięć rodzin mafijnych walczy o przejęcie władzy nad miastem. W tak trudnych okolicznościach gracz będzie musiał przejąć schedę po ciężko rannym ojcu i za wszelką cenę nie dać się zniszczyć konkurencyjnym rodzinom. W tym celu nowy szef zbierze ekipę oddanych żołnierzy i krok po kroku rozpocznie rozbudowę przestępczego imperium. Rodziny, do których będzie mógł należeć gracz to: Stracci, Cuneo, Barzini, Tattaglia oraz najsłynniejsza z nich, Corleone.

The Godfather: Five Families - nowa gra na licencji Ojca chrzestnego - ilustracja #2

Rozgrywka w The Godfather: Five Families stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzedniej produkcji studia Kabam - dostępnej za pośrednictwem Facebooka gry strategicznej Global Warfare. Walka ma opierać się na prostej mechanice kamień-papier-nożyce, a do dyspozycji użytkowników zostanie oddane około dziesięć typów jednostek – począwszy od zwykłego zbira, a na zawodowym zabójcy skończywszy. Wraz z postępami w grze zdobędą oni doświadczenie, które pozwoli na rozwinięcie ich umiejętności.

Wszystkie osoby zainteresowane The Godfather: Five Families mogą się zgłosić za pośrednictwem oficjalnej strony do zamkniętych beta-testów. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona, ale studio Kabam opublikowało pierwszy zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.