Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2011, 11:04

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Nowe twarze i homoseksualne małżeństwa w The Elder Scrolls V: Skyrim

Dotarły do nas dwie ciekawe informacje związane z grą The Elder Scrolls V: Skyrim. Pierwsza dotyczy nowego wyglądu twarzy bohaterów w najnowszej produkcji firmy Bethesda, a druga możliwości zawierania homoseksualnych małżeństw.

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim dopiero za trzy miesiące, ale twórcy nie przestają zasypywać nas ciekawymi materiałami dotyczącymi piątej części jednej z najsłynniejszych serii gier cRPG. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o nowych twarzach NPC oraz możliwości homoseksualnych małżeństw.

Nowe twarze i homoseksualne małżeństwa w The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #1

Na łamach oficjalnego bloga, firma Bethesda podzieliła się z fanami ulepszonym wyglądem twarzy postaci w piątej części cyklu The Elder Scrolls. Są one wynikiem usprawnień wprowadzonych w narzędziach do tworzenia facjat bohaterów.

Trzeba przyznać, że to, co zaoferowała tym razem firma Bethesda, prezentuje się bardzo przyzwoicie, zwłaszcza jeśli zastosujemy porównanie do wyglądu postaci z poprzedniej odsłony serii, czyli The Elder Scrolls IV: Oblivion. Gracze bardzo narzekali na niezbyt atrakcyjny wygląd NPC w Oblivionie i wszystko wskazuje na to, że ich krytyka nie przeszła bez echa. Próbki prezentujące każdą rasę możecie zobaczyć tutaj.

Kolejna informacja, która pojawiła się w sieci, dotyczy małżeństw. Co prawda, o samej możliwości zawierania takowych pisaliśmy jakiś czas temu, ale nie przypuszczaliśmy, że na ślubnym kobiercu będzie można stanąć z NPC tej samej płci, co bohater lub bohaterka. O tym interesującym fakcie poinformował Pete Heins za pośrednictwem Twittera. Na pytania fana o to, czy jest taka możliwość, odpowiedział, że tak. Dodał również, że zawieranie homoseksualnych małżeństw nie było wielką tajemnicą – Bethesda po prostu nie chciała robić z tego wielkiej sprawy.

Nowe twarze i homoseksualne małżeństwa w The Elder Scrolls V: Skyrim - ilustracja #2

The Elder Scrolls V: Skyrim pojawi się na półkach sklepowych 11 listopada bieżącego roku na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach. W Sklepie GRY-OnLine edycja komputerowa kosztuje 129,90 złotych, a konsolowa 219,90 złotych.