Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Desert Operations (WWW)
OkładkaDesert Operations (WWW)

Desert Operations WWW

Desert Operations jest przeglądarkową strategią w konwencji MMO (Massive Multiplayer Online). Zadanie gracza polega na rozbudowie niewielkiego państewka i doprowadzeniu go - poprzez podboje i dyplomację - do roli supermocarstwa w wirtualnym świecie.

Strategiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Desert Operations Premiera WWW

15stycznia2010

producent: playzo wydawca: Looki Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Desert Operations to dzieło deweloperów z niemieckiego studia playzo. Gra wydana została przez firmę Looki Publishing jako jeden z tytułów dostępnych na platformie Looki.com, oferującej szereg podobnych przeglądarkowych produkcji (m.in. Empire Universe 2 i Space Pioneers 2).

W Desert Operations gracze przejmują kontrolę nad niewielkim państewkiem. Podstawą zabawy jest rozbudowa infrastruktury własnego kraju, stworzenie armii, a następnie ekspansja militarna i terytorialna.

Na swoim terenie gracze mogą budować trzy rodzaje obiektów – produkcyjne (zwiększające przyrost zasobów: ropy, złota, pieniędzy i amunicji), akcji (pozwalające m.in. rozwijać technologie, zarządzać kontem bankowym i wydawać rozkazy) oraz wojskowe (służące do tworzenia jednostek lądowych, powietrznych i morskich, a także obronnych). Limit miejsca sprawia, że liczbę i rodzaj stawianych budynków należy dobrze przemyśleć.

Budowa armii pozwala na rozpoczęcie zmagań wojennych, w tym atakowanie państw innych graczy. Ważnym elementem działań zbrojnych jest w tym przypadku prowadzenie skutecznych akcji wywiadowczych oraz odpowiednie zabezpieczenie swoich włości.

Dużą pomocą w grze może okazać się przynależność do odpowiedniego sojuszu. Sprzymierzeni gracze mogą się wspierać, wspólnie prowadząc akcje ofensywne i defensywne. Sojusze toczą ze sobą wojny, zawierają koalicje i pakty o nieagresji. Co za tym idzie, wybór właściwego przymierza określa też „przyjaciół” i „wrogów” na mapie.

Desert Operations bazuje głównie na warstwie tekstowej (komunikaty, statystyki), dlatego oprawa audio-wizualna gry, choć dosyć atrakcyjna, stanowi jedynie „dekorację”.

Gra dystrybuowana jest na zasadzie free-to-play, a jej model biznesowy opiera się na systemie mikrotransakcji. Za niektóre opcje (np. przyspieszenie czasu wynalezienia technologii) trzeba zapłacić „diamentami” - specjalną walutą oferowaną za realne pieniądze.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Desert Operations: Odpowiednia dla każdego wieku.