Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Thirty Kingdoms (WWW)
OkładkaThirty Kingdoms (WWW)

Thirty Kingdoms WWW

Utrzymana w średniowiecznych klimatach strategiczna przeglądarkowa gra MMO autorów Supremacy 1914. W grze stajemy na czele jednego z 30 szlachetnych domów, a naszym celem jest jego rozwój i doprowadzenie do dominacji na złożonym ze 100 prowincji kontynencie.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | średniowiecze | przeglądarkowe strategiczne | MMO

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thirty Kingdoms Premiera WWW

1sierpnia2014

producent: Bytro Labs Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Thirty Kingdoms

OGame

Plemiona

Ikariam

Thirty Kingdoms to osadzona w realiach średniowiecznego fantasy przeglądarkowa strategia MMO, w której stajemy na czele jednego z trzydziestu szlachetnych rodów, by poprzez rozwój i ekspansję doprowadzić go do dominacji na kontynencie. Za powstanie gry odpowiada specjalizujące się w sieciowych grach przeglądarkowych i mobilnych niemieckie studio Bytro Labs, znane głównie za sprawą wysoko ocenianej strategii Supremacy 1914.

Rozgrywka skupia się na rywalizacji PvP pomiędzy kontrolowanymi przez graczy tytułowymi trzydziestoma królestwami. Zabawa toczy się na sporych rozmiarów mapie, złożonej z dwóch kontynentów podzielonych na 100 unikalnych prowincji. Każda z nich rozwijana jest oddzielnie i dostarcza graczom zarówno potrzebnych do rozbudowy surowców, jak i niezbędnych do dalszej ekspansji żołnierzy. Początkowo przejmujemy kontrolę nad pięcioma prowincjami, a naszym głównym przeciwnikiem są panoszące się po okolicy barbarzyńskie plemiona, kontrolowane przez komputerowe AI. Z czasem zdobywamy kolejne tereny, rywalizując z innymi graczami i pnąc się na szczyt tabeli rankingowej.

Jednym z kluczowych aspektów rozgrywki w Thirty Kingdoms jest pozyskiwanie i zarządzanie dostępnymi zasobami surowców. Tych w grze występuje pięć rodzajów (ziarno, drewno, kamień, ruda żelaza oraz mythril), a ich wytwarzaniem zajmują się konkretne budynki, które wznosimy i ulepszamy w poszczególnych prowincjach. Kompletne drzewko rozwoju w grze pozwala na zbudowanie 25 różnych rodzajów budynków. Pozyskane w ten sposób materiały posłużą nam głównie do rozwoju potęgi militarnej. Gra pozwala nam tworzyć oddziały m.in. skautów, milicji, łuczników, rycerzy, a także jednostki specjalne w postaci smoków, magów czy trolli. Dzięki ich pomocy zdobędziemy nowe prowincje, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia produkcji surowców i przyspieszania tempa rozwoju naszego królestwa.

W grze nie mogło zabraknąć walki pomiędzy graczami. Odbywa się ona w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem niektórych właściwości terenu. W Thirty Kingdoms walka nie jest jednak jedynym słusznym sposobem na poszerzanie swych włości oraz wpływów. Twórcy położyli nacisk na kwestie dyplomacji oraz możliwość zawierania sojuszy. Dzięki temu lepiej zabezpieczymy się na wypadek najazdu wrogich wojsk i łatwiej pokonamy przeciwnika w bezpośrednim ataku, ale także zyskamy możliwość wymiany handlowej ze sprzymierzonymi królestwami. Istotnym zyskiem jest też możliwość trenowania specjalnych jednostek, takich jak szpiedzy czy zabójcy, którzy pozwolą na cichą infiltrację prowincji przeciwnika i działania dywersyjne na tyłach wroga.

Pod względem oprawy produkcja Bytro Labs korzysta z możliwości języka HTML5 i reprezentuje poziom typowy dla przeglądarkowych gier MMO. Thirty Kingdoms dystrybuowane jest w systemie free-to-play z mikropłatnościami. Prócz typowej wewnętrznej waluty jaką jest złoto, w grze mamy także walutę premium w postaci szmaragdów, co, jak w większości podobnych produkcji, oznacza, że dokonanie w specjalnym sklepie zakupów za realną gotówkę może zapewnić nam dostęp do szeregu przydatnych bonusów, a tym samym ułatwić drogę na szczyt.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Thirty Kingdoms: Odpowiednia dla każdego wieku.