Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWW
Okładka Elvenar (WWW)

Elvenar WWW

Przeglądarkowa strategia MMO od twórców popularnych Plemion. W Elvenar gracze stają po stronie ludzi lub elfów i próbują stworzyć dobrze prosperujące miasto. Każda z dwóch ras wykorzystuje odmienne technologie, wygląd budynków i jednostek, a także nieco inną filozofię rozgrywki.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | PvP | PvE | przeglądarkowe strategiczne

WWW
Okładka Elvenar (WWW)

producent: InnoGames

wydawca: InnoGames

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

8kwietnia2015

Elvenar to osadzona w realiach fantasy przeglądarkowa gra MMO, w której, stając po stronie ludzi lub elfów, spróbujemy stworzyć dobrze prosperujące miasto, oddając się eksploracji egzotycznych terenów oraz handlowi z innymi mieszkańcami krainy. Tytuł jest kolejną dużą produkcją w dorobku prężnej niemieckiej firmy InnoGames, znanej z takich przeglądarkowych hitów, jak Grepolis, Tribal Wars czy Forge of Empires.

Akcja gry przenosi nas do tętniącej życiem fantastycznej krainy, w której rywalizują ze sobą dwie główne rasy: ludzi i elfów. Przystępując do zabawy, opowiadamy się po jednej z dwóch stron, co przekłada się nie tylko na wykorzystywane technologie, odmienny wygląda budynków i jednostek, ale także nieco inną filozofię rozgrywki. Przykładowo, elfy wiodą spokojne żyje w harmonii z naturą, praktykując magię i współistniejąc z innymi fantastycznymi istotami, podczas gdy ludzie dadzą się poznać raczej jako ambitni i racjonalni inżynierowie, którzy korzystają ze średniowiecznego arsenału tradycyjnego oręża, a rozwój technologii traktują jako swą główną broń w walce o przetrwanie.

Podstawą rozgrywki jest zapewnienie naszej niewielkiej z początku osadzie dostatku i rozwinięcie jej do rozmiarów potężnej metropolii. W tym celu musimy oddawać się takim czynnościom, jak produkcja surowców i pożywienia, rozwijanie setek technologii oraz tworzenie silnej armii, która pozwoli na eksplorację nowych terenów i zapewni nam przewagę w walce. Praktycznie każdy ze wznoszonych przez nas budynków, wśród których znajdą się rozmaite warsztaty, fabryki czy też zwykłe domy mieszkalne, może być wielokrotnie ulepszany – zarówno technologicznie, jak i wizualnie, co owocuje większą produktywnością i pozwala dostosować wygląd naszej osady do własnych preferencji. Dodatkowo podczas eksploracji nowych terenów odnajdziemy szereg starożytnych reliktów, które niosą ze sobą masę przydatnych bonusów wspomagających produkcję czy rozwój armii.

Jak w większości podobnych gier MMO, rozgrywka łączy elementy trybu PvE i PvP. Możemy więc skoncentrować się na wykonywaniu kolejnych zadań fabularnych i walce z rozmaitymi postaciami niezależnymi, jak też wchodzić w interakcję z innymi graczami nawiązując sojusze, prowadząc handel czy też wypowiadając im wojnę. Walki w Elvenar toczą się w systemie turowym na zróżnicowanych terenach, pokrytych siatką heksagonalnych pól. W potyczkach może brać udział do 20 różnych typów jednostek i potworów, a starcia okraszone są efektownymi animacjami 3D, które w połączeniu z wysokiej jakości grafiką wynoszą grę ponad typowe standardy produkcji przeglądarkowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Elvenar

odpowiednia dla każdego wieku

Diablo, Wikingowie i hardkorowy RPG – co nowego w grach przeglądarkowych
Diablo, Wikingowie i hardkorowy RPG – co nowego w grach przeglądarkowych

wiadomość3 listopada 2015

Przyglądamy się najciekawszym nowym produkcjom, jakie pojawiły się w przeglądarkach w ostatnich tygodniach, oraz najważniejszym aktualizacjom popularnych gier WWW.

Elvenar, Battle of Beasts i inne najlepsze przeglądarkowe gry stycznia
Elvenar, Battle of Beasts i inne najlepsze przeglądarkowe gry stycznia

wiadomość4 lutego 2015

Za nami pierwszy miesiąc 2015 roku, więc sprawdzamy jakie wieści przyniósł on amatorom przeglądarkowego grania.