Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Duma Szlachecka (WWW)

Duma Szlachecka WWW

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna autorstwa rodzimego studia Symulacje Historyczne. Produkcja przenosi nas w realia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, pozwalając wcielić się w szlachcica budującego swą magnacką potęgę.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | polskie | crowdfunding | indie | historyczne | XVII wiek

WWW
Okładka Duma Szlachecka (WWW)

Polskie napisyPolskie napisy

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Duma Szlachecka to przeglądarkowa strategia MMO rodzimej produkcji, przenosząca graczy w realia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Autorem projektu jest rzeszowskie studio Symulacje Historyczne, skupiające doświadczonych deweloperów o zamiłowaniach historycznych. Gra powstała w znacznej mierze ze środków własnych twórców, zaś jej produkcję dokończono dzięki kampanii crowd-fundingowej, zrealizowanej za pośrednictwem serwisu wspieram.to.

W grze wcielamy się w postać typowego polskiego sarmaty, a naszym zadaniem jest sprawne zarządzanie skromnym dworkiem szlacheckim celem uzyskania prawdziwej magnackiej potęgi. Podczas zabawy dbamy przede wszystkim o aspekt ekonomiczny, rozbudowując nasz folwark, planując kolejne uprawy i hodowle oraz handel wytworzonymi dobrami, w zależności od panujących w różnych rejonach kraju cen; ustalamy również planowany przychód z prac pańszczyźnianych. Aktywnie uczestniczymy też w życiu politycznym kraju, biorąc udział w sejmach i sejmikach oraz kandydując na urząd posła. W miarę nabywania kolejnych folwarków i rozwoju naszej potęgi, ważnym elementem stanie się także aspekt militarny, który da nam możliwość werbowania armii, dokonywania zajazdów i toczenia pojedynków z innymi graczami w trybie kooperacji lub PvP.

Twórcy Dumy Szlacheckiej położyli olbrzymi nacisk na jak najwierniejsze odtworzenie realiów XVII-wiecznej Rzeczpospolitej. Rozgrywka toczy się na dokładnie odtworzonej mapie ówczesnej Polski, podzielonej na poszczególne województwa z własną specyfiką, zabytkami, legendami itp. Korzystając ze źródeł historycznych, autorzy wiernie odwzorowali też XVII-wieczną architekturę, typowy wygląd folwarku szlacheckiego oraz ówczesną modę, przejawiającą się w ubiorze i wyglądzie postaci. Ze szczególnym pietyzmem gra odtwarza też realia społeczno-polityczne i ekonomiczne epoki. W trakcie zabawy pojawiają się autentyczne wydarzenia historyczne, takie jak wrogie najazdy, wojny domowe i szlacheckie rokosze, do których gracz musi odpowiednio się ustosunkować.

Atutem Dumy Szlacheckiej jest także wyjątkowo staranna – jak na produkcję stricte przeglądarkową – oprawa audiowizualna gry. Ręcznie rysowane mapy i szczegółowe modele budynków oraz postaci doskonale pasują do klimatu rozgrywki, osadzonej w XVII-wiecznej Polsce. Początkującym graczom zabawę ułatwia przejrzysty, intuicyjny interfejs.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Gry podobne do Duma Szlachecka

Wymagania wiekowe Duma Szlachecka

odpowiednia dla każdego wieku

Duma Szlachecka - kolejny polski projekt crowdfundingowy trafił do piachu?
Duma Szlachecka - kolejny polski projekt crowdfundingowy trafił do piachu?

wiadomość10 czerwca 2015

W zeszłym roku rozpętała się duża afera, po tym jak przywrócony do życia dzięki zbiórce pieniędzy magazyn Secret Service bardzo szybko zakończył swój żywot. Niedługo później zawieszono prace nad sfinansowanym w serwisie Wspieram.to Franko 2, a dziś mamy do przekazania kolejne złe wieści. Wygląda na to, że do piachu poszła przeglądarkowa Duma Szlachecka, na którą w 2014 roku zebrano ponad 11 tys. zł.

Duma Szlachecka – polska gra przeglądarkowa szuka wsparcia finansowego
Duma Szlachecka – polska gra przeglądarkowa szuka wsparcia finansowego

wiadomość13 marca 2014

Duma Szlachecka to przeglądarkowa gra MMO polskiego studia Symulacje Historyczne, osadzona w realiach historycznych XVII-wiecznej Rzeczpospolitej. Za pośrednictwem serwisu Wspieram.to twórcy proszą fanów o pomoc finansową na dokończenie produkcji. Obecnie tytuł znajduje się w wersji alfa i już teraz oferuje możliwość rozwoju wirtualnego folwarku. W przyszłości pojawią się także walki PvP, wspólna polityka i scenariusze historyczne.