Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Duma Szlachecka (WWW)
OkładkaDuma Szlachecka (WWW)

Duma Szlachecka WWW

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna autorstwa rodzimego studia Symulacje Historyczne. Produkcja przenosi nas w realia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów, pozwalając wcielić się w szlachcica budującego swą magnacką potęgę.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | przeglądarkowe strategiczne | polskie | crowdfunding | indie | historyczne | XVII wiek

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Duma Szlachecka Premiera WWW

anulowana

producent: Symulacje Historyczne wydawca: Symulacje Historyczne

Polskie napisyPolskie napisy

Gry podobne do Duma Szlachecka

Ikariam

KingsAge

Patrician Online

Duma Szlachecka to przeglądarkowa strategia MMO rodzimej produkcji, przenosząca graczy w realia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Autorem projektu jest rzeszowskie studio Symulacje Historyczne, skupiające doświadczonych deweloperów o zamiłowaniach historycznych. Gra powstała w znacznej mierze ze środków własnych twórców, zaś jej produkcję dokończono dzięki kampanii crowd-fundingowej, zrealizowanej za pośrednictwem serwisu wspieram.to.

W grze wcielamy się w postać typowego polskiego sarmaty, a naszym zadaniem jest sprawne zarządzanie skromnym dworkiem szlacheckim celem uzyskania prawdziwej magnackiej potęgi. Podczas zabawy dbamy przede wszystkim o aspekt ekonomiczny, rozbudowując nasz folwark, planując kolejne uprawy i hodowle oraz handel wytworzonymi dobrami, w zależności od panujących w różnych rejonach kraju cen; ustalamy również planowany przychód z prac pańszczyźnianych. Aktywnie uczestniczymy też w życiu politycznym kraju, biorąc udział w sejmach i sejmikach oraz kandydując na urząd posła. W miarę nabywania kolejnych folwarków i rozwoju naszej potęgi, ważnym elementem stanie się także aspekt militarny, który da nam możliwość werbowania armii, dokonywania zajazdów i toczenia pojedynków z innymi graczami w trybie kooperacji lub PvP.

Twórcy Dumy Szlacheckiej położyli olbrzymi nacisk na jak najwierniejsze odtworzenie realiów XVII-wiecznej Rzeczpospolitej. Rozgrywka toczy się na dokładnie odtworzonej mapie ówczesnej Polski, podzielonej na poszczególne województwa z własną specyfiką, zabytkami, legendami itp. Korzystając ze źródeł historycznych, autorzy wiernie odwzorowali też XVII-wieczną architekturę, typowy wygląd folwarku szlacheckiego oraz ówczesną modę, przejawiającą się w ubiorze i wyglądzie postaci. Ze szczególnym pietyzmem gra odtwarza też realia społeczno-polityczne i ekonomiczne epoki. W trakcie zabawy pojawiają się autentyczne wydarzenia historyczne, takie jak wrogie najazdy, wojny domowe i szlacheckie rokosze, do których gracz musi odpowiednio się ustosunkować.

Atutem Dumy Szlacheckiej jest także wyjątkowo staranna – jak na produkcję stricte przeglądarkową – oprawa audiowizualna gry. Ręcznie rysowane mapy i szczegółowe modele budynków oraz postaci doskonale pasują do klimatu rozgrywki, osadzonej w XVII-wiecznej Polsce. Początkującym graczom zabawę ułatwia przejrzysty, intuicyjny interfejs.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Duma Szlachecka: Odpowiednia dla każdego wieku.