Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka CargoTycoon (WWW)
OkładkaCargoTycoon (WWW)

CargoTycoon WWW

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna, w której gracze wcielają się we właścicieli firm transportowych. Do ich zadań należy dbanie o rozwój przedsiębiorstw i tym samym powiększanie majątku, co można osiągnąć poprzez realizację zleceń pozyskiwanych w toku rozgrywki.

Strategiczne | ekonomiczne | przeglądarkowe strategiczne | ciężarówki | transport | przeglądarkowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CargoTycoon Premiera WWW

1stycznia2010

producent: CargoTycoon wydawca: CargoTycoon Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do CargoTycoon

Truck Nation

Rail Nation

Big Business

CargoTycoon jest strategią ekonomiczną opracowaną z myślą o zabawie w przeglądarce WWW. Gracz wciela się we właściciela firmy transportowej, a jego zadaniem jest zadbanie o rozwój przedsiębiorstwa.

Mechanika

Sednem zmagań w CargoTycoon jest realizacja pozyskanych zleceń na transport rozmaitych dóbr. Zarobione w ten sposób pieniądze można przeznaczyć nie tylko na zakup kolejnych pojazdów zróżnicowanych pod kątem statystyk pokroju maksymalnej ładowności i mocy (w grę wchodzą zarówno nowe egzemplarze, jak i używane auta oraz naczepy wystawione na sprzedaż przez innych graczy), lecz również na wypłaty dla kierowców oraz szkolenie nowych pracowników. Należy przy tym pamiętać o umiejętnym doborze zadań, by w ostatecznym rozrachunku zarobić na ich realizacji; w przeciwnym wypadku możemy popaść w długi, co w dalszej perspektywie prowadzi do tego, że nasz majątek i zakupiony przez nas sprzęt zostaje zajęty przez komornika.

Kiedy już uda nam się ustabilizować swoją pozycję na rynku i osiągnąć odpowiednią reputację, a na naszym koncie pojawi się odpowiednia suma, otrzymujemy możliwość otwarcia kolejnej filii naszej firmy – wszystko po to, by prowadzona przez nas działalność była możliwie najbardziej efektywna. Odzwierciedleniem naszego stopnia zaawansowania są gwiazdki przyznawane w zamian za kolejne sukcesy – dzięki nim zakres możliwości rozszerza się z czasem o zlecenia międzynarodowe, możliwość stawania do przetargów czy wreszcie założenia własnej spedycji, w której zatrudniamy innych graczy.

Kwestie techniczne

Podobnie jak wiele innych produkcji przeglądarkowych, CargoTycoon jest niemal pozbawione oprawy graficznej – na grę składają się przede wszystkim okna dialogowe poświęcone konkretnym dziedzinom naszej działalności, a pewnym urozmaiceniem są dwuwymiarowe ilustracje prezentujące na przykład samochody z naszej floty.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe CargoTycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.