Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2019, 14:01

autor: Aquma

Debiut SNOW w wersji 1.0 - darmowej gry o sportach zimowych od Cryteka

Po ponad pięciu latach we wczesnym dostępie odbyła się premiera pełnej wersji SNOW – wydanej przez firmę Crytek gry traktującej o sportach zimowych. Produkcja jest dostępna na platformie Steam i została wydana w modelu free-to-play.

SNOW debiutuje na rynku. - Debiut SNOW w wersji 1.0 - darmowej gry o sportach zimowych od Cryteka - wiadomość - 2019-02-15
SNOW debiutuje na rynku.

SNOW W SKRÓCIE:

 1. Producent: Poppermost Productions, WastedStudios
 2. Wydawca: Crytek
 3. Gatunek: sportowa
 4. Platformy: PC (Steam)
 5. Data premiery: 14 lutego 2019 roku

Na rynku zadebiutowała wczoraj pełna wersja SNOW – wydanej przez firmę Crytek, darmowej gry z otwartym światem, której tematem są sporty zimowe. Produkcja została opracowana przez deweloperów Poppermost Productions oraz WastedStudios i jest dostępna tylko na komputerach (za pośrednictwem platformy Steam – niestety wyłącznie w języku angielskim).

Tak więc, czas na dobrą nowinę! Z radością informujemy, że podpisaliśmy umowę wydawniczą z firmą Crytek, która przeznaczyła środki na dalszy rozwój SNOW. Crytek i WastedStudios (zespół utalentowanych developerów, którzy obecnie pracują nad grą) od końca 2018 roku zajmowały się przygotowaniem wydania 1.0 SNOW, które zostało udostępnione dziś! Firmy Crytek i WastedStudios spędzilły sporo czasu dbając o to, by gra była możliwie jak najbardziej stabilna, przy okazji dodając do niej nowe funkcje i bardzo potrzebne ulepszenia - czytamy w notce opublikowanej deweloperów.

SNOW oferuje możliwość stworzenia własnej postaci, wybrania dla niej sprzętu z obszernego katalogu (możemy jeździć zarówno na desce, jak i nartach), a następnie swobodnego poruszania się po sporych rozmiarów górze, na której znajdziemy pełno różnego rodzaju aktywności – 36 wydarzeń, 13 wyzwań, 39 nagród do zdobycia i blisko dwadzieścia miejsc widokowych do zobaczenia. Tytuł pozwala grać samotnie i z przyjaciółmi – dzięki prostemu, sieciowemu trybowi wieloosobowemu.

Atutem SNOW jest również przyzwoitej klasy oprawa graficzna, utrzymana w dość realistycznej konwencji oraz sprawny silnik fizyki. Zresztą, zerknijcie na poniższy zwiastun premierowy. Warto też zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core 2 Duo 3 GHz / AMD Phenom II x2 3 GHz
 2. Pamięć: 4 GB RAM
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 460 1GB VRAM / AMD HD 6850 1GB VRAM
 4. HDD: 10 GB wolnego miejsca
 5. DirectX: wersja 11
 6. Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
 7. System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
 8. Dodatkowe uwagi: zintegrowane układy grafiki nie są wspierane, choć mogą współpracować z grą

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i3 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 3 GHz
 2. Pamięć: 8 GB RAM
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD R9 280X 3GB
 4. HDD: 10 GB wolnego miejsca
 5. DirectX: wersja 11
 6. Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
 7. System operacyjny: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
 8. Dodatkowe uwagi: zintegrowane układy grafiki nie są wspierane, choć mogą współpracować z grą

Gra wygląda ciekawie i fani sportów zimowych powinni rozpatrzyć danie jej szansy – szczególnie że w ostatnich latach nie pojawiło się zbyt wiele produkcji zajmujących się tą tematyką (na wydane w 2016 roku, nieszczęsne Steep od Ubisoftu lepiej spuścić zasłonę milczenia), a tytuł Cryteka można ściągnąć całkowicie za darmo.

 1. SNOW – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SNOW

SNOW