Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONEPC
Okładka Infinite Air with Mark McMorris (PS4)

Infinite Air with Mark McMorris

Sportowa gra symulująca jazdę na snowboardzie, przygotowana we współpracy z mistrzem w tej dyscyplinie, Kanadyjczykiem Markiem McMorrisem. Głównymi cechami Infinite Air with Mark McMorris są: realizm rozgrywki, otwarty świat, swoboda zabawy oraz funkcje społecznościowe.

Sportowe | TPP | snowboard | sporty zimowe | sporty ekstremalne | multiplayer

Okładka Infinite Air with Mark McMorris (PS4)

producent: HB Studios

wydawca: Maximum Games

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

25paź2016

PC XONE PS4

Infinite Air with Mark McMorris to poświęcona snowboardowi sportowa gra symulacyjna, przygotowana we współpracy z wielokrotnym medalistą i mistrzem świata w tej dyscyplinie, Kanadyjczykiem Markiem McMorrisem. Tytuł ukazał się na platformie PC, PS4 i XONE, a za jego powstanie odpowiada również kanadyjskie HB Studios, mające na swym koncie grę The Golf Club oraz wiele udanych, choć niszowych produkcji sportowych.

Mechanika

Pod względem ogólnych założeń rozgrywki, Infinite Air with Mark McMorris wpisuje się w schemat, zapoczątkowany we wspomnianym The Golf Club, stawiając przede wszystkim na wysoki realizm, otwarty świat i ogromną swobodę rozgrywki oraz funkcje społecznościowe. W grze trafiamy do rozległego, proceduralnie generowanego środowiska o powierzchni ponad 100 mil kwadratowych, w którego dowolne miejsce możemy przenieść się za pomocą helikoptera. Potem zostaje nam już tylko oddać się prawdziwej śnieżnej przygodzie, zaś to, czy zajmiemy się głównie eksploracją i zaliczaniem kolejnych tras zjazdowych, czy doskonaleniu się w snowboardowych ewolucjach, zależy już tylko od naszych preferencji. Co najważniejsze, wszystko to czynimy pod okiem największych profesjonalistów, wśród których znaleźli się nie tylko sam McMorris, ale także inne sławy snowboardu, takie jak Craig McMorris, Silje Norendal, Torstein Horgmo, Danny Davis czy Ulrik Badertscher.

Cechą charakterystyczną gry jest wysoki realizm rozgrywki, a autorzy Infinite Air dość wyraźnie odcinają się od czysto zręcznościowych tytułów pokroju serii SSX. Na potrzeby gry przygotowano niezwykle realistyczny, analogowy model sterowania, który stara się odwzorowywać rzeczywiste ruchy snowboardzisty oraz działające nań siły fizyczne. Całość zaprojektowana została jednak w taki sposób, aby dawać równie dużą frajdę zarówno prawdziwym miłośnikom białego szaleństwa, jak i absolutnym amatorom.

Tryby rozgrywki

W wydaną na platformie PC, PS4 i XONE grę Infinite Air with Mark McMorris bawić możemy się w pojedynkę, jednak podobnie jak The Golf Club, tytuł rozwija skrzydła dopiero w trybie wieloosobowym. Podczas zabawy możemy wyzywać na pojedynki naszych znajomych i rywalizować z nimi w realnie istniejących konkurencjach snowboardowych, takich jak Slopestyle, Half Pipe czy Big Air. Dzięki wbudowanemu w grę edytorowi możemy również samodzielnie tworzyć parki snowboardowe i dzielić się nimi ze społecznością graczy.

Kwestie techniczne

Infinite Air with Mark McMorris odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, w realistyczny sposób odwzorowującą zarówno wygląd terenu, jak i wrażenia płynące z jazdy na snowboardzie. Należy jednak zaznaczyć (co istotne zwłaszcza dla graczy pecetowych), że do zabawy niezbędne jest posiadanie kontrolera. Integralną częścią produkcji HB Studios jest potężny edytor, dzięki któremu w mgnieniu oka możemy wykreować spersonalizowane parki snowboardowe, wyposażając je w całą masę skoczni, klifów, poręczy, ramp i niezliczone inne atrakcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Infinite Air with Mark McMorris

Klasyfikacja PEGI Infinite Air with Mark McMorris

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Infinite Air with Mark McMorris

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core 2 Quad 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 5750 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10 (64-bit)
  • Zalecane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10 (64-bit)
PC
XONE
PS4