Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 13:15

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Fallout: New Vegas otrzyma multiplayerowy mod

Grupa moderów pracuje nad modyfikacją do gry Fallout: New Vegas, która wprowadzi do rzeczonej produkcji tryb wieloosobowy. Prace są na zaawansowanym poziomie, a ekipa poszukuje testerów.

Falloutowe sny o multiplayerze w końcu się ziszczą? - Fallout: New Vegas otrzyma multiplayerowy mod - wiadomość - 2016-01-28
Falloutowe sny o multiplayerze w końcu się ziszczą?

Zrobienie z Fallouta sieciowego RPG najwyraźniej nie przestaje być marzeniem wielu fanów tej postapokaliptycznej serii. Po zaniechanej produkcji Fallout Online, interesującym projekcie Fonline 2 (który, dla odmiany, został ukończony i funkcjonuje do dzisiaj), przyszedł czas na NV:MP – wieloosobową modyfikację do gry Fallout: New Vegas. Co istotne, mod znajduje się w zaawansowanym stadium rozwoju, a jego twórcy poszukują testerów, więc istnieje realna szansa na to, że całe przedsięwzięcie ostatecznie wypali. Ekipa potrzebuje również moderatorów, deweloperów sieciowych oraz osób znających się na inżynierii wstecznej. Pod tym adresem można obejrzeć kilka filmików przedstawiających NV:MP w akcji.

O szczegółach NV:MP na razie wiemy stosunkowo niewiele. Z całą pewnością mod wyłączy całkowicie funkcję celowania V.A.T.S., która bezsprzecznie nie miałaby wiele sensu w trybie multiplayer, a także nie wesprze w najbliższym czasie zawartości dodatkowej z DLC. Ponadto otworzenie ekranu ekwipunku spowoduje „zamrożenie” w miejscu naszej postaci, a więc zwiększenie jej podatności na atak do czasu jego zamknięcia. Szczególnie ciekawy wydaje się sposób działania questów: otóż zadania oparte są na systemie hostowania i synchronizacji obszarów wewnętrznych oraz zewnętrznych (w tym przypadku: wydzielonego kawałka Pustkowi Mojave). Przykładowo: jeśli ktoś zamorduje wszystkie postaci niezależne w danym budynku i nadal w nim pozostaje – tzn. wciąż jest hostem – kolejne osoby, które wejdą do tej strefy, synchronizują jej aktualny stan z obecnym hostem. Taki stan rzeczy wiąże się z faktem automatycznego oblania zadań wymagających na przykład porozmawiania z nieżyjącym enpecem. Swojego rodzaju reset lokacji następuje dopiero w momencie, gdy stary „gospodarz” ją opuści; wówczas wybrany zostaje nowy host.

NV:MP będzie całkowicie darmowym modem, opartym o system dużych serwerów, tzw. królestw. Data jego premiery niestety pozostaje na razie nieznana.