Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2016, 13:33

Wieści ze świata (Gears of War 4, Deus Ex: Mankind Divided, Homefront: The Revolution, Marvel: Avengers Alliance) 2/9/2016

Dziś piszemy o trybie co-op w Gears of War 4 (Horde 3.0), kolejnych patchach do Deus Ex: Mankind Divided, dużej aktualizacji z nowymi misjami do Homefront: The Revolution i o wyłączeniu serwerów Marvel: Avengers Alliance. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gears of War 4 – prezentacja trybu co-op (Horde 3.0)

Studio The Coalition zaprezentowało tryb kooperacyjny w Gears of War 4, nazwany Horde 3.0. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, pięcioosobowym grupom graczy przyjdzie w nim odpierać ataki zróżnicowanych przeciwników (łącznie 50 fal, a co dziesiąta z bossem), ale nie zabraknie pewnych innowacji. Po pierwsze, wprowadzono podział na klasy – dostępni będą żołnierz, snajper, zwiadowca, inżynier i ciężkozbrojny (ang. heavy). Po drugie, uczestnicy otrzymają możliwość budowania umocnień, konstruowania działek etc. Po trzecie, pojawią się karty, dzięki którym będzie można aktywować specjalne premie. Jak to wszystko wypada w akcji, przekonacie się, oglądając poniższy zwiastun. Przypomnijmy jeszcze, że Gears of War 4 zadebiutuje 11 października na PC (Windows 10) i XOne.

Deus Ex: Mankind Divided z kolejnymi patchami

Studia Nixxes i Eidos Montreal kontynuują „łatanie” gry Deus Ex: Mankind Divided. Wersja PC doczekała się niedawno patcha 1.2 build 524.15, który eliminuje kilka kolejnych krytycznych niedoróbek (np. wysypywanie się gry w momencie odlotu do kompleksu Utulek i na ekranie wczytywania w metrze). Jednocześnie PlayStation 4 otrzymało aktualizację 1.03, która oprócz „crasha” w metrze poprawia kilka rzeczy w trybie Breach (użytkownicy Xboksa One muszą poczekać na ten patch do przyszłego tygodnia). Warto jeszcze wspomnieć o wypuszczonej na PC kilka dni temu drugiej łatce (3.0 build 524.10), uzupełniającej opcje konfiguracji związane z czułością myszy, poprawiającej ruch bohatera na schodach i pochyłościach, eliminującej problem z geometrią etapu w Dubaju etc.

Wieści ze świata (Gears of War 4, Deus Ex: Mankind Divided, Homefront: The Revolution, Marvel: Avengers Alliance) 2/9/2016 - ilustracja #2

Homefront: The Revolution – kolejny patch z misjami

Po prawie dwumiesięcznej przerwie studio Deep Silver Dambuster wypuściło kolejny duży patch do Homefront: The Revolution – strzelanki wydanej w maju bieżącego roku. Największą atrakcją aktualizacji są dwie nowe misje do trybu kooperacji (Resistance Mode) – Boom Patrol (sabotaż koreańskich składów paliwa) i Indy Forever (obrona Independence Hall przy użyciu Goliatha). Ponadto wspomniany wariant rozgrywki został wzbogacony o możliwość dalszego zbierania punktów doświadczenia po zdobyciu maksymalnego poziomu (Renown) i punktowe podsumowywanie osiągnięć gracza (Guerrilla Score). Oprócz tego łatka poprawia wydajność o 15-25% względem poprzedniego patcha, dodaje opcje konfiguracji interfejsu, praktycznie eliminuje przycięcia w momencie zapisywania stanu gry i usuwa szereg błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Wieści ze świata (Gears of War 4, Deus Ex: Mankind Divided, Homefront: The Revolution, Marvel: Avengers Alliance) 2/9/2016 - ilustracja #3

Disney wyłącza serwery Marvel: Avengers Alliance

Disney ogłosił, że w niedługim czasie „uśmierci” Marvel: Avengers Alliance (zarówno pierwszą, jak i drugą część) – dostępną od ponad czterech lat społecznościową grę polegającą na kolekcjonowaniu superbohaterów z tytułowej grupy i toczeniu nimi turowych pojedynków. Tytuł już zniknął z usług takich jak App Store czy Google Play, ale jego posiadacze mogą grać jeszcze do 30 września – to ostatnie dotyczy również wersji na Facebooku. Jako powód wyłączenia serwerów podano niespełnienie przez grę stawianych przed nią oczekiwań (dzięki, Game Informer). Jednocześnie Disney zapowiada, że w miejsce Marvel: Avengers Alliance będą powstawały nowe gry.

Wieści ze świata (Gears of War 4, Deus Ex: Mankind Divided, Homefront: The Revolution, Marvel: Avengers Alliance) 2/9/2016 - ilustracja #4

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej