Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Marvel: Avengers Alliance (WWW)
OkładkaMarvel: Avengers Alliance (WWW)

Marvel: Avengers Alliance WWW

Gra cRPG osadzona w jednym z najpopularniejszych komiksowych uniwersów. Rekrutujemy znanych bohaterów z katalogu wydawnictwa Marvel: Spider-Mana, Wolverine’a czy Iron Mana.

RPG | science fiction | turowe | Facebook | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marvel: Avengers Alliance Premiera WWW

premiera światowa

1marca2012

Gra przestała działać

30września2016

producent: Playdom wydawca: Playdom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Marvel: Avengers Alliance

Wiedźmin: Versus

BattleKnight

Mafia Wars 2

Marvel: Avengers Alliance to gra przeglądarkowa zintegrowana z serwisem społecznościowym facebook na licencji wydawnictwa Marvel. Fabuła gry toczy się wokół między innymi niestabilnego izotopu Iso-8, który pojawił się w różnych częściach świata i przyciągnął złoczyńców znanych z komiksowych kart, skłonnych do wykorzystania go do własnych, niecnych celów. Jako nowy agent organizacji S.H.I.E.L.D. wykonujemy misje zlecane przez Nicka Fury’ego u boku superbohaterów określających siebie mianem Mścicieli (ang. Avengers).

Na początku zabawy tworzymy własną postać, a następnie przechodzimy przez krótki samouczek przedstawiający podstawowe założenia. Główną bazę wypadową stanowi latający lotniskowiec Hellcarrier. Z jego ekranu możemy wysłać wolnych bohaterów na tzw. operacje, gwarantujące zdobycie gotówki i punktów doświadczenia. Większość czasu spędzamy jednak na wykonywaniu zadań fabularnych. Składają się one z szeregu pojedynków o różnym poziomie trudności. Po pokonaniu finałowego bossa otrzymujemy losową nagrodę.

Walka odbywa się w systemie turowym. Naprzeciwko siebie stają trzyosobowe drużyny i na przemian korzystają z umiejętności odblokowywanych wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia. Reprezentujący gracza agent może również korzystać z dodatkowych przedmiotów znajdujących się w ekwipunku np. granatów czy apteczek, lub wezwać wsparcie znajomego.

Obok trybu fabularnego przygotowano również ligi PvP. Walczymy w nim z losowymi graczami i od naszych wyników zależy nagroda przydzielana po zakończeniu danego sezonu. Podczas tych starć wpływ na statystyki bohaterów mają specjalne przedmioty oraz poziomy doświadczenia wszystkich odblokowanych postaci.

W celu zrekrutowania nowych towarzyszy trzeba zgromadzić odpowiednią liczbę punktów dowodzenia. Wygrywamy je czasem po pokonaniu bossa lub w ramach codziennej loterii. Twórcy wprowadzili również system mikropłatności opierający się na kupowanym za prawdziwe pieniądze złocie.

Gra Marvel: Avengers Alliance posiada stosunkowo szczegółową, komiksową oprawę graficzną. W trakcie rozgrywki towarzyszą nam odgłosy walki oraz główny motyw muzyczny.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Marvel: Avengers Alliance: Odpowiednia dla każdego wieku.