Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Marvel: Avengers Alliance (WWW)

Marvel: Avengers Alliance WWW

Gra cRPG osadzona w jednym z najpopularniejszych komiksowych uniwersów. Rekrutujemy znanych bohaterów z katalogu wydawnictwa Marvel: Spider-Mana, Wolverine’a czy Iron Mana.

RPG | science fiction | turowe | Facebook | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics | klasyczne RPG

Gra przestała działać 30 września 2016

WWW
Okładka Marvel: Avengers Alliance (WWW)

producent: Playdom

wydawca: Playdom

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

1marca2012

premiera światowa

Gra Marvel: Avengers Alliance na PC przestała działać

30września2016

Marvel: Avengers Alliance to gra przeglądarkowa zintegrowana z serwisem społecznościowym facebook na licencji wydawnictwa Marvel. Fabuła gry toczy się wokół między innymi niestabilnego izotopu Iso-8, który pojawił się w różnych częściach świata i przyciągnął złoczyńców znanych z komiksowych kart, skłonnych do wykorzystania go do własnych, niecnych celów. Jako nowy agent organizacji S.H.I.E.L.D. wykonujemy misje zlecane przez Nicka Fury’ego u boku superbohaterów określających siebie mianem Mścicieli (ang. Avengers).

Na początku zabawy tworzymy własną postać, a następnie przechodzimy przez krótki samouczek przedstawiający podstawowe założenia. Główną bazę wypadową stanowi latający lotniskowiec Hellcarrier. Z jego ekranu możemy wysłać wolnych bohaterów na tzw. operacje, gwarantujące zdobycie gotówki i punktów doświadczenia. Większość czasu spędzamy jednak na wykonywaniu zadań fabularnych. Składają się one z szeregu pojedynków o różnym poziomie trudności. Po pokonaniu finałowego bossa otrzymujemy losową nagrodę.

Walka odbywa się w systemie turowym. Naprzeciwko siebie stają trzyosobowe drużyny i na przemian korzystają z umiejętności odblokowywanych wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia. Reprezentujący gracza agent może również korzystać z dodatkowych przedmiotów znajdujących się w ekwipunku np. granatów czy apteczek, lub wezwać wsparcie znajomego.

Obok trybu fabularnego przygotowano również ligi PvP. Walczymy w nim z losowymi graczami i od naszych wyników zależy nagroda przydzielana po zakończeniu danego sezonu. Podczas tych starć wpływ na statystyki bohaterów mają specjalne przedmioty oraz poziomy doświadczenia wszystkich odblokowanych postaci.

W celu zrekrutowania nowych towarzyszy trzeba zgromadzić odpowiednią liczbę punktów dowodzenia. Wygrywamy je czasem po pokonaniu bossa lub w ramach codziennej loterii. Twórcy wprowadzili również system mikropłatności opierający się na kupowanym za prawdziwe pieniądze złocie.

Gra Marvel: Avengers Alliance posiada stosunkowo szczegółową, komiksową oprawę graficzną. W trakcie rozgrywki towarzyszą nam odgłosy walki oraz główny motyw muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Marvel: Avengers Alliance

Wymagania wiekowe Marvel: Avengers Alliance

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Gears of War 4, Deus Ex: Mankind Divided, Homefront: The Revolution, Marvel: Avengers Alliance) 2/9/2016
Wieści ze świata (Gears of War 4, Deus Ex: Mankind Divided, Homefront: The Revolution, Marvel: Avengers Alliance) 2/9/2016

wiadomość2 września 2016

Dziś piszemy o trybie co-op w Gears of War 4 (Horde 3.0), kolejnych patchach do Deus Ex: Mankind Divided, dużej aktualizacji z nowymi misjami do Homefront: The Revolution i o wyłączeniu serwerów Marvel: Avengers Alliance. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.