Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2017, 08:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Homefront: The Revolution bez Denuvo i z wersją trial na konsolach

Producenci gry Homefront: The Revolution usunęli z niej zabezpieczenia Denuvo. Jednocześnie opublikowano konsolową wersję trial oraz aktualizację poprawiającą wygląd produkcji na PlayStation 4 Pro i przygotowującą tytuł na ostatnie DLC.

Do grona gier, które pożegnały się z zabezpieczeniem Denuvo, dołączyła strzelanka Homefront: The Revolution. Usunięto je za pomocą wczorajszego patcha, przygotowującego grę na nadejście ostatniego DLC Beyond The Walls i naprawiającego rozmaite błędy (niestety nie podano szczegółowej rozpiski aktualizacji). Wcześniej z austriackiej technologii zrezygnowali producenci Dooma oraz Inside. Deweloperzy Homefront: The Revolution nie wyjawili powodów porzucenia Denuvo, ale warto zauważyć, że w ostatnim czasie słynne rozwiązanie antypirackie przeżywa trudny okres. Resident Evil VII: Biohazard poddał się po kilku dniach od premiery, Just Cause 3 po ponad roku walki również uległo, a w miarę szybko piraci uporali się też z wypuszczonym pod koniec stycznia bieżącego roku Tales of Berseria. Ciężko stwierdzić, co będzie dalej, ale najpewniej o przyszłości Denuvo zadecyduje kilka nadchodzących gier (m.in. Syberia 3).

Homefront: The Revolution to kolejna gra, w której zrezygnowano z Denuvo. - Homefront: The Revolution bez Denuvo i z wersją trial na konsolach - wiadomość - 2017-03-08
Homefront: The Revolution to kolejna gra, w której zrezygnowano z Denuvo.
Homefront: The Revolution w skrócie:
  • strzelanka na konsole PlayStation 4, Xbox One i PC-ty;
  • deweloperzy gry porzucili zabezpieczenia Denuvo;
  • na Xboksie One dostępna jest wersja trial, która ma się pojawić też na PlayStation 4.

Wracając jeszcze do Homefront: The Revolution. Wczoraj w sklepie Xbox Games pojawiła się wersja trial produkcji, pozwalająca pobawić się w kampanii do czasu, gdy Benjamin Walker dociera do Yellow Zone, czyli przez jakieś 2-4 godziny. Dodatkowo w darmowej wersji można bez ograniczeń walczyć w trybie Resistance. Trial ma ukazać się także na PlayStation 4, aczkolwiek w momencie pisania niniejszej wiadomości nie był jeszcze dostępny.

Na koniec warto także wspomnieć o usprawnieniach, jakich doczekała się gra w kontekście konsoli PlayStation 4 Pro. Przede wszystkim, jeżeli dysponujecie odpowiednim telewizorem, to możecie się cieszyć z technologii HDR (także na zwykłym PS4). Dodatkowo deweloperzy podnieśli rozdzielczość Homefront: The Revolution do 1440p.