Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2017, 16:38

Wieści ze świata (Conan Exiles, Homefront: The Revolution, Naughty Dog, Dead by Daylight, Rain World) 9/3/2017

Dziś piszemy o cenzurze narzuconej przez Microsoft w Conan Exiles na XOne, premierze ostatniego DLC do Homefront: The Revolution (Beyond the Walls), odejściu z Naughty Dog współprezesa Christophe’a Balestry, dodaniu do Dead by Daylight postaci z Left 4 Dead i o pięknej platformówce Rain World. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Microsoft narzuca cenzurę w Conan Exiles na Xboksie One

Joel Bylos ze studia FunCom zdradził serwisowi Glixel, że w grze Conan Exiles w wersji na konsolę Xbox One nie uświadczymy roznegliżowanych dolnych części ciała postaci – czyli przede wszystkim męskich przyrodzeń, którymi wsławiło się pecetowe wydanie, dostępne w Steam Early Access od kilku tygodni. Cenzurę narzucił deweloperowi odgórnie Microsoft. Natomiast „golizny” nie powinno zabraknąć w odniesieniu do wszystkiego, co jest powyżej pasa – czyli np. kobiecych piersi. Conan Exiles ma zadebiutować w programie Xbox Game Preview w trzecim kwartale 2017 roku.

Homefront: The Revolution – wyszło ostatnie DLC (Beyond the Walls)

Zgodnie z zapowiedziami, studio Deep Silver Dambuster wypuściło ostatnie i największe DLC do gry Homefront: The Revolution, zatytułowane Beyond the Walls. Akcja tego dodatku toczy się na wiejskich obszarach poza tytułowymi murami Filadelfii. Ruch oporu próbuje skontaktować się z agentem NATO, którego informacje mogą odwrócić losy rewolucji, ale koreańscy okupanci nie zamierzają do tego dopuścić. W parze z większym rozmiarem idzie wyższa cena – DLC kosztuje 12,99 euro na Steamie (ok. 56 zł) i 49,99 zł na XOne. W momencie pisania tej wiadomości Beyond the Walls nie było jeszcze dostępne w polskim PlayStation Store.

Równocześnie ukazał się nowy patch, który eliminuje garść błędów (nie podano szczegółowej listy) i zapewnia wsparcie dla możliwości konsoli PlayStation 4 Pro. To ostatnie dotyczy podniesienia rozdzielczości do 1440p i poprawienia płynności animacji. Warto też przypomnieć, że w ostatnim czasie firma Deep Silver ogłosiła darmową wersję próbną Homefront: The Revolution dla użytkowników PS4 i XOne.

Z Naughty Dog odchodzi współprezes Christophe Balestra

Po 15 latach pracy Christophe Balestra zwalnia stanowisko współprezesa (ang. co-president) w studiu Naughty Dog, by oddać się „realizacji prywatnych ambicji i projektów” oraz spędzić więcej czasu z rodziną. 3 kwietnia będzie jego ostatnim dniem w biurze. Wygląda na to, że kierowaniem Naughty Dog będzie się teraz zajmował samodzielnie Evan Wells.

Wieści ze świata (Conan Exiles, Homefront: The Revolution, Naughty Dog, Dead by Daylight, Rain World) 9/3/2017 - ilustracja #2

Postać z Left 4 Dead dodana do Dead by Daylight w darmowym DLC

Studio Behaviour wypuściło darmowe DLC (aktualizację) Left Behind do gry Dead by Daylight, w którym znalazła się nowa postać – znany fanom serii Left 4 Dead Bill Overbeck. To podstarzały weteran wojny w Wietnamie, który potrafi m.in. czasowo ochronić przed obrażeniami siebie i towarzysza uratowanego właśnie z haka. Ponadto DLC zawiera cztery dodatkowe stroje, inspirowane ubraniami, które nosili bohaterowie Left 4 Dead.

Rain World – piękna platformówka wyjdzie 28 marca

Osoby, które mają na oku obiecujące gry niezależne, być może słyszały już o Rain World. Reszcie wyjaśniam, że mowa tu o unikatowej, pięknej platformówce, w której przejmując rolę Slugcata (swego rodzaju antropomorficznego kota uzbrojonego we włócznię), przemierzymy klimatyczny postindustrialny świat, zamieszkany przez wiele niebezpiecznych stworzeń. Firma Adult Swim Games, która sprawuje pieczę nad tym projektem, ogłosiła za pośrednictwem nowego zwiastuna (widocznego poniżej), że Rain World trafi na rynek 28 marca. Gra będzie dostępna w cyfrowej dystrybucji na PC i PS4.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Dark Souls III: The Ringed City
 2. Mass Effect: Andromeda
 3. Mount & Blade II: Bannerlord

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. This is the Police – zwiastun wersji konsolowej
 2. Talisman: Digital Edition – zwiastun na premierę wersji na PS4 i PSV
 3. Rain World – Przeznaczenie Slugcata
 4. RAID: World War II – zwiastun #2
 5. Mashinky – zwiastun #1
 6. Kingdom: Two Crowns – zwiastun #1
 7. Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard – zwiastun #1
 8. Bullet Soul – zwiastun #1
 9. A King's Tale: Final Fantasy XV – zwiastun na premierę
 10. AWAY: Journey to the Unexpected – zwiastun #1
 11. Quake Champions – zwiastun czempionki Nyx (PL)
 12. Śródziemie: Cień Wojny – fragment rozgrywki z komentarzem (PL)