Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4SwitchPC
Okładka Rain World (PS4)

Rain World

Połączenie platformówki i gry survivalowej stworzone przez dwie osoby – Joar Lisberg Jakobsson był pomysłodawcą i głównym programistą, z kolei muzykę skomponował James Primate. Gracz trafia do postindustrialnej, nieprzyjaznej krainy, wypełnionej skomplikowaną maszynerią.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | survival | multiplayer | indie | side-scroll

Okładka Rain World (PS4)

data premiery gry:

28mar2017

PC PS4

13gru2018

Switch

Rain World to wymagająca dwuwymiarowa platformówka z elementami survivalowymi, w której gracze wcielają się w sympatyczną i przypominającą kota istotę o nazwie Slugcat. Gra została stworzona przez zaledwie dwie osoby – pomysłodawcę i głównego programistę Joara Jakobssona oraz odpowiedzialnego za muzykę Jamesa Primate’a, który napisał utwory do kilku innych niezależnych produkcji, m.in. Gnomorii.

Fabuła

Miejscem akcji jest Świat Deszczu (tytułowy Rain World) – nieprzyjazna kraina, pełna pustych przestrzeni i wyłączonych niby-maszyn. Dodatkowo, przez większość czasu zalewana jest gęstymi opadami niszczącego deszczu. Z tego powodu przetrwanie w tym świecie jest wyjątkowo trudne, a zwierzęta, które ją zamieszkują, czas opadów spędzają w hibernacji, ukryte w przeróżnych zakamarkach. Jednak podczas suchszych okresów, te dziwaczne istoty wychodzą na powierzchnię. Gracze wcielają się w jedną z nich – Slugcata, czyli stworzenie, które zmuszone jest zdobyć pożywienie w ilości pozwalającej mu bezpiecznie przeżyć kolejny okres hibernacji. Problem w tym, że większe od Slugcata istoty mają podobny plan. Stajemy się więc zarazem łowcą, jak i zwierzyną.

Mechanika

Rozgrywka w Rain World polega na ostrożnym wędrowaniu po nieprzyjaznym świecie, wspinaniu się na przeszkody, unikaniu niebezpieczeństw, a także w razie potrzeby, walce z napotkanymi przeciwnikami. Przemierzając kolejne poziomy wykorzystujemy więc nie tylko naturalną zwinność i skoczność Slugcata, ale także prymitywną włócznię, pozwalającą zabić bądź ogłuszyć groźne monstra.

Tryby gry

Rain World oferuje rozgrywkę dla jednego gracza, dostępne są również różne tryby kooperacyjne dla maksymalnie 4 graczy. Grać możemy za pośrednictwem internetu lub lokalnie na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna, choć prosta i wzorowana na klasycznych 16-bitowych grach sprzed lat, sprawia dobre wrażenie, a paleta barw dobrze podkreśla schyłkowość i postindustrialność świata przedstawionego. W klimat produkcji dobrze wpisuje się również sucha, elektroniczna muzyka tła.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Rain World

Klasyfikacja PEGI Rain World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rain World

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • Windows 7
Nowe Humble Bundle (m.in. Westerado, Volgarr the Viking, HeadLander i Rain World)
Nowe Humble Bundle (m.in. Westerado, Volgarr the Viking, HeadLander i Rain World)

wiadomość31 maja 2017

Serwis Humble Bundle zorganizował nową promocję. Pozwala ona tanio kupić zestaw gier firmy Adult Swim, w tym Small Radios Big Televisions, WASTED, Westerado: Double Barreled, Volgarr the Viking, Duck Game, Rise & Shine, HeadLander, Rain World, Glittermitten Grove oraz Frog Fractions 2.

Wieści ze świata (Conan Exiles, Homefront: The Revolution, Naughty Dog, Dead by Daylight, Rain World) 9/3/2017
Wieści ze świata (Conan Exiles, Homefront: The Revolution, Naughty Dog, Dead by Daylight, Rain World) 9/3/2017

wiadomość9 marca 2017

Dziś piszemy o cenzurze narzuconej przez Microsoft w Conan Exiles na XOne, premierze ostatniego DLC do Homefront: The Revolution (Beyond the Walls), odejściu z Naughty Dog współprezesa Christophe’a Balestry, dodaniu do Dead by Daylight postaci z Left 4 Dead i o pięknej platformówce Rain World. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
Switch