Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5PS4XONEXSX
Okładka Star Trek: Resurgence (PC)
OkładkaStar Trek: Resurgence (PC)

Star Trek: Resurgence

Narracyjna gra przygodowa, osadzona w uniwersum Star Trek. Głównymi bohaterami gry Star Trek: Resurgence są Pierwsza Oficer Jara Rydek oraz Inżynier Carter Diaz. Zadaniem protagonistów jest zbadanie tajemnicy, w którą uwikłane są dwie skonfliktowane cywilizacje.

Przygodowe | TPP | science fiction | kosmiczne | Star Trek | indie | przygodowe gry akcji | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę
E3 2021

Star Trek: Resurgence jest narracyjną grą przygodową, osadzoną w tytułowym uniwersum science fiction. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Dramatic Labs, założone przez byłych członków zasłużonego dla gatunku zespołu Telltale Games.

Fabuła

Akcję gry Star Trek: Resurgence osadzono w 2380 roku, a więc krótko po wydarzeniach przedstawionych w serialu Star Trek: Następne pokolenie. Głównymi bohaterami tej produkcji są Pierwsza Oficer Jara Rydek oraz Inżynier Carter Diaz, służący na pokładzie okrętu U.S.S. Resolute. Protagoniści natrafiają na ślad tajemnicy, w którą uwikłane są dwie cywilizacje pogrążone w konflikcie. To, jak zakończy się ich przygoda, a także jaki wpływ uda im się wywrzeć na losy całego świata, zależy od naszych poczynań i dokonywanych przez nas wyborów. W grze występują zarówno zupełnie nowe postacie, jak i osobistości doskonale znane fanom marki.

Mechanika

W Star Trek: Resurgence akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Podczas rozgrywki zajmujemy się śledzeniem historii, prowadzeniem rozmów oraz realizacją celów misji, które popychają opowieść do przodu. Po drodze podejmujemy decyzje, które nie tylko rzutują na to, jak postrzegają bohaterów inne osoby, lecz również kształtują dalszy przebieg ich przygody.

Kwestie techniczne

Star Trek: Resurgence wykorzystuje zarówno silnik Unreal Engine, jak i autorską technologię Beanie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Star Trek: Resurgence: 12+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX