Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2021, 08:47

autor: Adrian Werner

Star Trek powraca do gier; zwiastun zaskoczył na TGA

Gala The Game Awards stała się miejscem zapowiedzi Star Trek: Resurgence, czyli przygodówki, którą tworzą byli pracownicy studia Telltale Games.

Jedną z miłych niespodzianek tegorocznej edycji imprezy The Game Awards okazała się zapowiedź Star Trek: Resurgence, czyli narracyjnej przygodówki osadzonej w popularnym uniwersum filmów i seriali science fiction.

Za projekt odpowiada studio Dramatic Labs, założone przez byłych pracowników zespołu Telltale Games, co daje dobre pojecie o tym, jak prezentować się będzie rozgrywka w Star Trek: Resurgence. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Premiera nastąpi wiosną 2022 roku. Wydanie pecetowe sprzedawane będzie wyłącznie w serwisie Epic Games Store.

Star Trek: Resurgence powstaje na silniku Unreal Engine. Akcja gry osadzona zostanie wkrótce po wydarzeniach z serialu Star Trek: The Next Generation oraz filmu Star Trek: Nemesis. Gra opowie o załodze statku kosmicznego U.S.S. RESOLUTE. W trakcie zabawy przejmiemy kontrolę nad dwiema postaciami – oficer Jarą Rydek oraz inżynierem Carterem Diazem, którzy wspólnie będą musieli rozwikłać zagadkę mogącą doprowadzić do wojny obcych cywilizacji.

Gra Star Trek: Resurgence będzie narracyjną przygodówką, stanowiącą rozwinięcie pomysłów z produkcji studia Telltale. Zabawa sprowadzi się więc do eksploracji, prowadzenia rozmów i podejmowania decyzji. Nasze wybory i konwersacje w dużym stopniu ukształtują przebieg całej historii.

  1. Star Trek: Resurgence – oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej