Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Star Trek: 25th Anniversary (PC)

Star Trek: 25th Anniversary PC

Gra przygodowa typu point-and-click, przygotowana z okazji 25-lecia emisji popularnego serialu science-fiction. W grze kontrolujemy najbardziej znane filmowe postacie, biorąc udział w 7 misjach przygotowanych na wzór kolejnych odcinków serii.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | Star Trek

PC Windows
Okładka Star Trek: 25th Anniversary (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8czerwca1992

Star Trek: 25th Anniversary to gra przygodowa, której akcja toczy się w popularnym filmowym uniwersum serii Star Trek. Gra została przygotowana przez firmę Interplay dla uczczenia 25 rocznicy emisji serialu, a jej fabuła obejmuje pierwsze trzy lata kosmicznej „służby” statku USS Enterprise. Produkcja reklamowana była często jako „zaginiony czwarty sezon” cyklu.

Akcja gry podzielona została na 7 epizodów, mających przypominać odcinki serialu. Przejmujemy w nich kontrolę nad głównymi postaciami Star Treka, takimi jak kapitan James Kirk, Spock czy Dr McCoy. Uczestniczą one w szeregu misji, z których pierwsza wiąże się ze zbadaniem przypadku demonów, które pojawiły się w kopalniach i atakują osadników jednej z federacyjnych kolonii. W kolejnych zadaniach przyjdzie nam m.in. odbijać zakładników z rąk gwiezdnych piratów, unieszkodliwiać wiekowy silos nuklearny czy też poszukiwać zbrodniarza wojennego, by zapobiec konfliktowi z Klingonami. W toku akcji spotykamy zupełnie nowe obce rasy i stawiamy czoła dobrze znanym z serialu przeciwnikom.

Główna część gry zrealizowana jest w konwencji przygodówki point-and-click. W kolejnych misjach kontrolujemy 4-osobową drużynę, a zabawa polega głównie na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Aby urozmaicić rozgrywkę, autorzy postanowili jednak wprowadzić do gry liczne sekwencje akcji, podczas których uczestniczymy w starciach USS Enterprise ze statkami wroga. Gra przełącza się wtedy w widok charakterystyczny dla kosmicznych symulatorów, a zadaniem gracza jest dowodzenie statkiem, prowadzenie ognia, dbanie o poziom tarcz ochronnych oraz naprawa uszkodzeń.

Prócz standardowej edycji dyskietkowej, Star Trek: 25th Anniversary doczekał się także wydania w wersji CD. Dzięki temu możemy usłyszeć digitalizowane dialogi w wykonaniu znanych z serialu aktorów, takich jak William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan, George Takei czy Walter Koenig. W wersji CD rozbudowano także nieco ostatni z epizodów, który w oryginale składał się tylko z odprawy i dynamicznej sekwencji walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 8 FDD / 1 CD

Gry podobne do Star Trek: 25th Anniversary

Wymagania wiekowe Star Trek: 25th Anniversary

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Trek: 25th Anniversary

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 286
  • 1 MB RAM
  • DOS