Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2007, 10:17

autor: Sargeras

Insomniac Games spełnia marzenia niepełnosprawnego gracza

Czasem w życiu zdarzają się takie momenty, że wszystko się wali i znikąd nie widać żadnej nadziei. Jednak los może się odmienić w zaskakujący sposób - wystarczy spotkać na swojej drodze życzliwych ludzi.

Czasem w życiu zdarzają się takie momenty, że wszystko się wali i znikąd nie widać żadnej nadziei. Jednak los może się odmienić w zaskakujący sposób - wystarczy spotkać na swojej drodze życzliwych ludzi.

Amerykanin Gene Westbrook, głowa rodziny mieszkającej w Lawton w stanie Oklahoma, został w 2004 roku ranny w Iraku. Od tamtego czasu jest sparaliżowany. Z kolei w 2006 roku jego syn James padł ofiarą wypadku samochodowego i został również sparaliżowany. Życie ojca i syna stało się pasmem udręk i trudności, gdyż ich dom nie jest przystosowany dla osób na wózkach inwalidzkich.

O losie rodziny Westbrook dowiedzieli się producenci nadawanego w telewizji ABC programu Extreme Makeover: Home Edition. W widowisku tym ochotnicy inżynierowie-filantropi przebudowują lub budują od nowa domy dla rodzin, które z różnych, często losowych przyczyn nie są w stanie sobie na to pozwolić. Podczas kręcenia programu okazało się, że dziewięcioletni James Westbrook jest fanem gier wideo, a jego marzeniem jest zostać ich producentem. Autorzy telewizyjnego show postanowili zrobić srodze doświadczonemu przez los chłopcu niespodziankę. Zwrócili z zapytaniem do twórców gier, czy coś mogliby zrobić dla tego dziecka.

Najszybciej i najbardziej konkretnie odpowiedział niezależny producent Insomniac Games. Jego pracownicy wpadli na jedyny w swoim rodzaju pomysł, aby umieścić postać James Westbrooka w grze Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction, nad którą właśnie pracują. Projektanci, graficy i programiści Insomniaca pracowali nad tym ochotniczo po godzinach. Ich robota była trudna, gdyż musieli zachować wszystko w tajemnicy przed rodziną Westbrooków, więc dysponowali skąpymi materiałami ułatwiającymi modelowanie postaci Jamesa. Mimo to uwinęli się ze wszystkim wyjątkowo szybko, a efekt był dla wszystkich zaskakująco dobry. Po nagraniu programu i osobistym spotkaniu z Jamesem pracownicy Insomniaca zadeklarowali, że postać będzie jeszcze bardziej dopracowana.

Ted Price, założyciel i dyrektor generalny Insomniac Games: „Dla pracowników naszej firmy to był wielki zaszczyt pomagać tak niezwykłej rodzinie. Nigdy wcześniej nie umieszczaliśmy nikogo ze społeczności graczy w samej grze i sądzę, że James Westbrook jest pierwszą na świecie osobą, która doświadczyła czegoś tak wyjątkowego”.

W ten oto sposób gry komputerowe połączyły ludzi cierpiących niecodzienne trudy i niedolę z ludźmi o wielkim sercu, którzy pragną nieść pomoc tym pierwszym najlepiej, jak umieją.

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction jest kolejną częścią długiej serii gier zręcznościowych ze stajni Insomniac Games. Wprzeciwieństwie do swoich poprzedników, wydawanych na PSP i PS2 Tools of Destruction, trafi tylko na PS3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry