Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2007, 09:52

autor: Jiker

Okulary 3D elementem zestawu gry na konsolę Nintendo DS

Każdy z Was kojarzy zapewne obrazki przedstawiające kilkoro zafascynowanych osób, mających na nosach tekturowe okularki niczym z Powrotu do przyszłości. Kilkanaście lat temu takimi zdjęciami straszyły nas m.in. Zachodnie stacje telewizyjne. Okulary 3D miały pomoc nam w przejściu samych siebie i osiągnięciu trójwymiarowej ekstazy. Różnie z tym jednak bywało. Być może z Nintendo DS pójdzie lepiej?

Każdy z Was kojarzy zapewne obrazki przedstawiające kilkoro zafascynowanych osób, mających na nosach dziwne, tekturowe okularki niczym z Powrotu do przyszłości. Kilkanaście lat temu takimi zdjęciami straszyły nas m.in. Zachodnie stacje telewizyjne. Owe okulary 3D miały pomoc nam w przejściu samych siebie i osiągnięciu trójwymiarowej ekstazy. Różnie z tym jednak bywało. Być może z Nintendo DS pójdzie lepiej?

Glory Days 2 – tak brzmi tytuł pierwszej gry na popularnego Dual Screena, który trafi do sprzedaży w zestawie z parą okularów 3D. Pozycja ta należy do gatunku arcade’owych, dwuwymiarowych strzelanin. „Glory Days 2 wykorzystywać będzie efekt Pufrich 3D, dzięki któremu uwydatniona zostanie ukryta głębia oprawy graficznej” – oznajmił Adrian Clews, przedstawiciel producenta gry, firmy Ghostlight. Dołączone okulary nie będą przypominać wspomnianych wyżej tekturowych imitacji. „Jedno ze szkieł będzie nieznacznie ciemniejsze, w związku z czym światło będzie docierać do tego oka wolniej niż do drugiego. W efekcie uzyskany zostanie trójwymiar”.

W Glory Days 2 przejmiemy kontrolę nad samolotami z czasów II wojny światowej. Gra zostanie podzielona na 16 wymagających misji rozgrywanych w czasach współczesnych. Autorzy obiecują również tryb rozgrywki wieloosobowej (maks. dla dwóch graczy). Premiera Glory Days 2 zapowiadana jest na początek czerwca 2007 roku. Więcej informacji na jej temat ujawnionych zostanie już wkrótce.