Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2007, 16:35

autor: Jiker

Nowa gra autora Kingdom Hearts powoli nabiera kształtów

Tetsuya Nomura, główny producent bestsellerowego Kingdom Hearts, oznajmił, że jego kolejna gra nie będzie bezpośrednią kontynuacją przygód Sory oraz Riku, a zaczątkiem nowej serii. Kolejne informacje (w zeszłym roku dotarliśmy bowiem do premierowych) na temat swojego następnego projektu przekazał graczom za pośrednictwem japońskich magazynów Gemaga oraz Dengeki PlayStation.

Tetsuya Nomura, główny producent bestsellerowego Kingdom Hearts, oznajmił, że jego kolejna gra nie będzie bezpośrednią kontynuacją przygód Sory oraz Riku, a zaczątkiem nowej serii. Natkniemy się w niej jednak na pewne nawiązania do fascynującego świata powstałego po połączeniu krain znanych z bajek Disney’a oraz programów Square Enix. Kolejne informacje (w zeszłym roku dotarliśmy bowiem do premierowych) na temat swojego następnego projektu przekazał graczom za pośrednictwem japońskich magazynów Gemaga oraz Dengeki PlayStation.

Z rozmów przeprowadzonych przez dziennikarzy obu periodyków dowiadujemy się, że niektóre z sekretów związanych owym tajemniczym projektem można odszyfrować za sprawą specjalnej wersji gry Kingdom Hearts II, noszącej podtytuł The Final Mix+, która wydana została jak dotąd tylko w Japonii 29 marca 2007 roku. Mianowicie, jej przejście związane jest z odblokowaniem renderowanego filmu, przedstawiającego szereg walczących postaci (w tym i Króla Mickiego). Jak poinformował Nomura, pomiędzy jego nową grą, którą nie będzie póki co Kingdom Hearts III, a tymi właśnie bohaterami wystąpią pewne zależności. Jakie? Tego niestety nie chciał ujawnić. Cały film znajdziecie m.in. w serwisie YouTube.

Nomura nie chciał również zdradzić, czy pojawią się w niej znani nam już Sora oraz Riku, w których role wcielaliśmy się w poprzednich trzech odsłonach serii KH (dwóch na PS2 i jednej na GBA). Oznajmił natomiast, że pewną rolę odegra Xehanort, jedna z wiodących postaci w serii Kingdom Hearts.

Na koniec Nomura zaznaczył ponownie, że już niedługo zaprezentowana zostanie oficjalna zapowiedź jego nowej produkcji, będącej pierwszą odsłona nowej serii. Wszelkie informacje przekażemy Wam, gdy tylko wejdziemy w ich posiadanie.