Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2007, 11:11

Doprowadź do pokoju na Bliskim Wschodzie dzięki grze PeaceMaker

Firma Manifesto Games opublikowała w Internecie nową grę strategiczną o nazwie PeaceMaker. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden fakt – celem zmagań jest doprowadzenie do pokoju na Bliskim Wschodzie, regionu nękanego przez konflikt pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami.

Firma Manifesto Games opublikowała w Internecie nową grę strategiczną o nazwie PeaceMaker. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden fakt – celem zmagań jest doprowadzenie do pokoju na Bliskim Wschodzie, regionu nękanego przez konflikt pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami. Warto w tym miejscu nadmienić, że ten oddziałujący na wyobraźnię produkt, został przygotowany przez firmę ImpactGames, w której skład wchodzą studenci reprezentujący oba zwaśnione narody.

Doprowadź do pokoju na Bliskim Wschodzie dzięki grze PeaceMaker - ilustracja #1

PeaceMaker pozwala wcielić się w rolę izraelskiego premiera lub przywódcę Palestyńczyków. Gracz musi tak pokierować podległą sobie frakcją, aby doprowadzić do zawarcia pokoju pomiędzy wrogimi sobie narodami. Zadanie nie jest proste. Wszystkie poczynania są na bieżąco oceniane przez ekstremistyczne ugrupowania, a także opinię światową. W trakcie zabawy należy unikać zwłaszcza rozłoszczenia tych pierwszych, gdyż niezadowolenie może zaowocować atakami terrorystycznymi lub innymi akcjami godzącymi w dobro zwykłych mieszkańców regionu.

Doprowadź do pokoju na Bliskim Wschodzie dzięki grze PeaceMaker - ilustracja #2

Ogromną zaletą gry jest jej różnorodność. W zależności od wyboru strony konfliktu, użytkownik musi uporać się z różnymi zagrożeniami. Na przebieg rozgrywki ogromny wpływ mają też podejmowane decyzje. Rozwiązywanie danego problemu na rozmaite sposoby owocuje odmiennymi skutkami, nieustannie zmuszając gracza do reagowania na bieżące zagrożenia. Dla wymagających przygotowano kilka stopni trudności, dzięki którym doprowadzenie do pokoju wymagać będzie o wiele większego wysiłku.

Wszystkich zainteresowanych produktem firmy ImpactGames, zachęcamy do pobrania oficjalnego dema, a także zwiastuna filmowego. Grę można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony za 19.95$ (około 55 złotych).