Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka PeaceMaker (PC)
OkładkaPeaceMaker (PC)

PeaceMaker PC

PeaceMaker to gra strategiczna z podziałem na tury, koncentrująca się na konflikcie pomiędzy Izraelczykami, a Palestyńczykami.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PeaceMaker Premiera PC

27kwietnia2007

producent: Impact Games wydawca: Manifesto Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

PeaceMaker to gra strategiczna z podziałem na tury, koncentrująca się na konflikcie pomiędzy Izraelczykami, a Palestyńczykami. Twór studia Impact Games, w którego skład wchodzą studenci zwaśnionych narodów, w dużej mierze oparty jest o rzeczywiste wydarzenia, znane z pierwszych stron gazet.

PeaceMaker pozwala wcielić się w rolę izraelskiego premiera lub przywódcę Palestyńczyków. Gracz musi tak pokierować podległą sobie frakcją, aby doprowadzić do zawarcia pokoju pomiędzy wrogimi sobie narodami. Zadanie nie jest proste. Wszystkie poczynania są na bieżąco oceniane przez ekstremistyczne ugrupowania, a także opinię światową. W trakcie zabawy należy unikać zwłaszcza rozłoszczenia tych pierwszych, gdyż niezadowolenie może zaowocować atakami terrorystycznymi lub innymi akcjami godzącymi w dobro zwykłych mieszkańców regionu.

Ogromną zaletą gry jest jej różnorodność. W zależności od wyboru strony konfliktu, użytkownik musi uporać się z różnymi zagrożeniami. Na przebieg rozgrywki ogromny wpływ mają też podejmowane decyzje. Rozwiązywanie danego problemu na rozmaite sposoby owocuje odmiennymi skutkami, nieustannie zmuszając gracza do reagowania na bieżące zagrożenia. Dla wymagających przygotowano kilka stopni trudności, dzięki którym doprowadzenie do pokoju wymagać będzie o wiele większego wysiłku.

W PeaceMaker zobaczymy sporo przerywników, stworzonych na podstawie materiału filmowego prezentującego rzeczywiste wydarzenia znane z historii. Większość informacji o atakach terrorystycznych również jest prawdziwa – autorzy chcieli w ten sposób uświadomić gracza jak bolesny dla mieszkańców jest konflikt w regionie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe PeaceMaker: Odpowiednia dla każdego wieku.