Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2007, 10:36

autor: Jiker

Milionowa sprzedaż najnowszych odsłon serii Pokemon w Stanach Zjednoczonych

Kilka dni temu informowaliśmy Was o bardzo wysokim popycie na amerykańskie wersje dwóch najnowszych odsłon serii Pokemon. Z informacji przedstawionych wówczas przez Nintendo dowiedzieliśmy się, że na obie te pozycje złożonych zostało około pół miliona zamówień przedpremierowych. Dzisiaj wiemy już, że w ciągu pierwszych pięciu dni od dnia premiery Pokemon Pearl i Diamond poprawiły ten wynik.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o bardzo wysokim popycie na amerykańskie wersje dwóch najnowszych odsłon serii Pokemon. Z informacji przedstawionych wówczas przez Nintendo dowiedzieliśmy się, że na obie te pozycje złożonych zostało około pół miliona zamówień przedpremierowych. Dzisiaj wiemy już, że w ciągu pierwszych pięciu dni od dnia premiery Pokemon Pearl i Pokemon Diamond poprawiły ten wynik dwukrotnie.

Milionowa sprzedaż obu tytułów w tak krótkim okresie czasu spowodowała, że zarówno Pokemon Pearl, jak i Pokemon Diamond wskoczyły na zaszczytne pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się gier z serii Pokemon w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, premiera tych długo oczekiwanych pozycji spowodowała znaczny wzrost sprzedaży Nintendo DS. Tendencja ta, zauważona już w marcu (sprzedano wtedy 508 tys. egzemplarzy konsoli, względem około 240 tys. w styczniu), postępuje. Być może już niedługo poznamy dokładne i aktualne dane na ten temat.

Europejska premiera Pokemon Pearl i Pokemon Diamond zapowiadana jest na lipiec 2007 roku.