Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2007, 10:47

autor: Jiker

Europejska premiera Pokemon Diamond i Pokemon Pearl zapowiedziana na 27 lipca

Koncern Nintendo poinformował, że europejska premiera Pokemon Diamond i Pokemon Pearl odbędzie się w 27 lipca 2007 roku, czyli zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Obie wymienione pozycje zostaną wydane oczywiście na NDS – obecnie najlepiej sprzedającą się konsolę na świecie.

Koncern Nintendo poinformował, że europejska premiera Pokemon Diamond i Pokemon Pearl odbędzie się w 27 lipca 2007 roku, czyli zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Obie wymienione pozycje zostaną wydane na Nintendo DS – obecnie najlepiej sprzedającą się konsolę na świecie.

Diamond i Pearl są pierwszymi prawowitymi przedstawicielkami serii Pokemon, które powstały z myślą o innowacyjnej konsoli przenośnej firmy Nintendo. Ich twórcy wprowadzili do rozgrywki wiele interesujących rozwiązań wynikających z funkcjonalności NDS. Mamy tu na myśli m.in. wykorzystanie ekranu dotykowego, mikrofonu oraz złącza WiFi, pozwalającego na połączenie się z internetem. Ostatnia funkcja wydaje się być najciekawszą – po raz pierwszy przenośna seria Pokemon umożliwi graczom toczenie walk z przyjaciółmi z całego świata. Oprócz tego możliwe będzie wymienianie się pokemonami, do czego przysłuży się z pewnością 100 dodatkowych stworków możliwych do złapania.