Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2007, 16:45

autor: Marek "Vercetti" Grochowski

Pół miliona przedpremierowych zamówień na Pokemony

Amerykanie nadal szaleją na punkcie Pokemonów. Taki wniosek można wysnuć na podstawie informacji, jaką ujawnił dzisiaj koncern Nintendo. Japoński gigant elektronicznej rozrywki opublikował wiadomość, w której pochwalił się, że dwa wydawane przez niego tytuły dedykowane NDS-owi, Pokemon Diamond oraz Pokemon Pearl, na kilka dni przed swym debiutem w USA doczekały się już 533 tysięcy zadeklarowanych

Amerykanie nadal szaleją na punkcie Pokemonów. Taki wniosek można wysnuć na podstawie informacji, jaką ujawnił dzisiaj koncern Nintendo. Japoński gigant elektronicznej rozrywki opublikował wiadomość, w której pochwalił się, że dwa wydawane przez niego tytuły dedykowane NDS-owi, Pokemon Diamond oraz Pokemon Pearl, na kilka dni przed swym debiutem w USA doczekały się już 533 tysięcy zadeklarowanych nabywców.

Tyle właśnie osób złożyło przedpremierowe zamówienia na oba produkty, co pozwala sądzić, że pozycje te pobiją rekord swych zasłużonych poprzedników, gier Pokemon FireRed i LeafGreen, które dotąd rozeszły się za Atlantykiem w liczbie 3,4 mln egzemplarzy. Specjaliści uważają ponadto, że nadchodzące dzieła staną się jednymi z hitów 2007 roku, pozostawiając daleko w tyle inne projekty na handhelda „wielkiego N”.

Przypomnijmy, że amerykańskie wersje Diamonda i Pearla oprócz zagwarantowania fanom Pokemonów mnóstwa nowych chowańców, zostaną również wyposażone w technologię VoIP (Voice over Internet Protocol) oraz obsługę sprzedawanego oddzielnie headseta. Ponadto produkty zaoferują nam mnóstwo trybów rozgrywki, kładąc nacisk na multiplayer za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Gry, które rozeszły się w pre-orderze w ponad półmilionowym nakładzie, trafią do sprzedaży w USA 22 kwietnia.