Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2007, 16:15

autor: Vercetti

Operation Flashpoint 2 oraz Race Driver One w przyszłym roku

Najwidoczniej dzisiejsza data jest dniem, w którym brytyjskie Codemasters postanowiło w dość obszerny sposób podzielić się z prasą swymi planami na przyszłość. Sprzyja temu zresztą impreza firmowa o nazwie Code '07, idealnie pasująca do tego, aby pochwalić się światu swymi sztandarowymi tytułami. Przed kilkoma godzinami informowaliśmy Was o tym, że „Mistrzowie Kodu” zamierzają wypuścić na NDS-a

Najwidoczniej dzisiejsza data jest dniem, w którym brytyjskie Codemasters postanowiło w dość obszerny sposób podzielić się z prasą swymi planami na przyszłość. Sprzyja temu zresztą impreza firmowa o nazwie Code '07, idealnie pasująca do tego, aby pochwalić się światu swymi sztandarowymi tytułami. Przed kilkoma godzinami informowaliśmy Was o tym, że „Mistrzowie Kodu” zamierzają wypuścić na NDS-a wyścigi Race Driver: Create & Race. Tymczasem wyspiarze zdążyli ujawnić jeszcze ciekawsze wieści.

Operation Flashpoint 2 oraz Race Driver One w przyszłym roku - ilustracja #1

Przedstawione fakty dotyczą trzech gier. Pierwsza z nich to sequel kultowej strzelanki Operation Flashpoint. Ma on zadebiutować na europejskim rynku w przyszłym roku. Również w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy do sprzedaży powinna trafić nowa gra z serii ścigałek, znanych w Polsce jako TOCA Race Driver. Mowa tu o premierowej pozycji, nazwanej roboczo Race Driver One. Zarówno ona, jak i Operation Flashpoint 2 oparta zostanie o silnik Neon, a platformami docelowymi obu projektów będą pecety oraz wiodące next-geny.

Ostatnim z tytułów będących tematem rozmów na Code ’07 jest produkcja z gatunku RPG, Rise of the Argonauts. Gra tworzona jest przez zespół Liquid Games, a jej fabuła przeniesie nas do starożytnej Grecji, racząc przygodami takich herosów jak Herakles czy Jazon. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tytuł znajdzie się w sklepach również w przyszłym roku, trafiając w ręce właścicieli komputerów osobistych oraz najnowszych konsol Sony i Microsoftu.