Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release CDP.pl Press Release 6 kwietnia 2007, 14:18

Nowy komiks o Wiedźminie

CD Projekt RED (przygotowujący niecierpliwie wyczekiwaną grę komputerową "Wiedźmin", która ukaże się we wrześniu 2007 roku) z przyjemnością informuje, że nabył prawa do wydania nowej serii komiksów o przygodach wiedźmina Geralta.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

CD Projekt RED (przygotowujący niecierpliwie wyczekiwaną grę komputerową "Wiedźmin", która ukaże się we wrześniu 2007 roku) z przyjemnością informuje, że nabył prawa do wydania nowej serii komiksów o przygodach wiedźmina Geralta. Scenariusz na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego przygotowuje pod okiem pisarza Maciej Parowski - redaktor znany wszystkim fanom literatury fantasy w Polsce.

Za stronę graficzną publikacji odpowiedzialny jest guru krajowej sceny komiksowej, Przemek "Trust" Truściński, współtwórca wizerunku Geralta w grze Wiedźmin. Stylistyka komiksu jest spójna z pracami koncepcyjnymi i oprawą graficzną gry tworzonej przez CD Projekt RED.

Pod linkiem http://www.thewitcher.com/gallery/arts/geralt_color.jpg można obejrzeć jeden z rysunków koncepcyjnych Przemka Truścińskiego.

Ponadto, w związku z posiadaniem praw do komiksów autorstwa Bogusława Polcha, Macieja Parowskiego i Andrzeja Sapkowskiego wydawanych w latach 1993 - 1995, CD Projekt planuje wznowienie ich poprawionej wersji jeszcze w tym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.