Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2007, 07:27

Drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V oficjalnie zapowiedziany!

Studio Nival Interactive przygotuje drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V – zapowiedział wczoraj koncern Ubisoft w oficjalnym oświadczeniu prasowym. Tworzone przez Rosjan rozszerzenie będzie nosić tytuł Tribes of the East i wprowadzi do zabawy brutalną rasę orków, znanych z Dark Messiah of Might and Magic.

Studio Nival Interactive przygotuje drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V – zapowiedział wczoraj koncern Ubisoft w oficjalnym oświadczeniu prasowym. Tworzone przez Rosjan rozszerzenie będzie nosić tytuł Tribes of the East i wprowadzi do zabawy brutalną rasę orków, znanych z Dark Messiah of Might and Magic .

Drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V oficjalnie zapowiedziany! - ilustracja #1

Tribes of the East stanowi ostatni epizod w opowieści o wojnie, którą w świecie Ashan wywołały demony. Decydującą rolę w zakończeniu konfliktu odegrają Orkowie, pozbawiona skrupułów rasa wojowników, mających na swoich usługach również gobliny, cyklopów i potężne, latające poczwary zwane Pao Kais. Jak widać, twórcy rozszerzenia nawiązali w ten sposób do gry Dark Messiah of Might and Magic, której akcja również rozgrywa się w Ashanie. Związki pomiędzy programami są aż nadto oczywiste, zwłaszcza, że w Tribes of the East występuje wątek Mrocznego Mesjasza, a także pojawią się bohaterowie znani z produktu firmy Arkane Studios.

Drugi dodatek do gry Heroes of Might and Magic V oficjalnie zapowiedziany! - ilustracja #2

Oprócz nowej kampanii, autorzy przygotują również pięć scenariuszy dla jednego gracza i dziesięć map do potyczek wieloosobowych. Jakby tego było mało, wszystkie jednostki występujące w grze otrzymały prezent w postaci dodatkowego poziomu rozwoju, dzięki czemu ogólna liczba istot wzrośnie do 170. Poza tym w programie pojawią się standardowe nowości, czyli artefakty, zaklęcia i obiekty, do których możemy udać się podczas eksploracji terenu.

Tribes of the East to tzw. samodzielny dodatek. Oznacza to, że jego nabywcy będą mogli uruchomić go bez konieczności instalacji podstawowej wersji gry. Jest to ukłon skierowany do ludzi, którzy nie mieli okazji zapoznać się z piątą odsłoną popularnego cyklu. Premierę zaplanowano na jesień. Więcej informacji na temat rozszerzenia znajdziesz na łamach naszego serwisu: