Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2007, 10:40

autor: Sargeras

Wysoka sprzedaż pokemonopodobnej gry wydanej przez Disney'a

Jak donoszą portale internetowe, wydany w zeszłym miesiącu (6 marca - USA, 16 marca - Europa) tytuł Spectrobes bije rekordy sprzedaży. Spectrobes stał się najlepiej sprzedającą się grą third-party na platformę NDS (gry wideo third-party są produkowane przez studia niezwiązane w żaden sposób z producentem konsoli, w tym wypadku z Nintendo).

Jak donoszą portale internetowe, wydany w zeszłym miesiącu (6 marca - USA, 16 marca - Europa) tytuł Spectrobes bije rekordy sprzedaży. Spectrobes stał się najlepiej sprzedającą się grą third-party na platformę NDS (gry wideo third-party są produkowane przez studia niezwiązane w żaden sposób z producentem konsoli, w tym wypadku z Nintendo). Zamówienia od sprzedawców detalicznych w okresie do końca kwietnia przekroczyły sumę 700 tys. egzemplarzy w ujęciu globalnym. Największy sukces gra odniosła w Niemczech i Holandii (pierwsze miejsce wśród gier na NDS ogółem), jest też popularna w Wielkiej Brytanii i Francji (pierwsze miejsce wśród gier third-party na NDS).

Wysoka sprzedaż pokemonopodobnej gry wydanej przez Disney'a - ilustracja #1

 

Spectrobes wyszła ze studia Jupiter Corporation i została wydana przez Disney Interactive. Należy do gatunku cRPG. Gracz wciela się postać Rallena, kosmicznego oficera, który ma za zadanie odnaleźć, wykopać i wyszkolić do walki prehistoryczne stworzenia, zwane Spectrobes. Trenowane przez gracza „skamieliny”, zmierzą się z rasą kosmicznych najeźdźców zwanych Krawl. Dostępny jest tryb multiplayer poprzez łącze Wi-Fi, dzięki czemu można toczyć pojedynki, rozgrywać turnieje o liczbie uczestników dochodzącej do 16 oraz wymieniać się stworami. Walki są dynamiczne, toczone w czasie rzeczywistym, a gracz może używać tylko dwóch spectrobów jednocześnie. Utrzymana w klimacie anime szata graficzna jeszcze dodatkowo upodabnia tytuł do Pokemonów.

Jednakże pomimo nieuniknionych porównań do pomysłów z serii Pokemon gra odnosi sukces. A może właśnie dlatego odnosi?

Więcej o Spectrobe znajdziecie w naszej encyklopedii i na stronie oficjalnej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spectrobes

Spectrobes