Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Spectrobes (NDS)

Spectrobes NDS

Spectrobes to gra typu cRPG, przygotowana w stylu dalekowschodniego anime. Zabawa przypomina nieco popularne pozycje z serii Pokemon, gdyż polega na tworzeniu wokół uzytkownika oddziału wiernych stworów i posyłaniu ich do walki.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Spectrobes (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6marca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spectrobes to gra typu cRPG, przygotowana w stylu dalekowschodniego anime. Fabuła przedstawia się następująco: para oficerów, Rallen i Jeena, podążając za dziwnym sygnałem, odkrywa kapsułę z zahibernowanym od lat mężczyzną. Po przebudzeniu tajemniczy jegomość imieniem Aldous opowiada im o ataku na jego planetę, dokonanym przez stwory (Krawl). Co więcej jest on w posiadaniu wiedzy prehistorycznych kreatur (tytułowe Spectroby), będących odwiecznymi przeciwnikami owych potworów. Poznanie tajników tej filozofii pozwala na przyswojenie tajemniczych mocy i zdobycie klucza do pokonania wspomnianych najeźdźców, mających w planach podbicie całej galaktyki.

Gracz wcielony w Rallena ma za zadanie odnaleźć skamienieliny poszczególnych tytułowych monstrów, których developerzy przygotowali ponad pięćset typów. Natrafiając na kolejne szczątki należy delikatnie za pomocą stylusa wykopać je z ziemi, a następnie dmuchnąć w mikrofon, aby oczyścić znalezisko z zabrudzeń. Każda z postaci posiada unikalne zdolności, sekwencje ataków i moce, będące niezwykle pomocne w walce. Aby wykorzystać to w pełni, niezbędny jest trening, gdyż stworzony odział kreatur składa się z osobników młodych i niedoświadczonych. Przeprowadzenie serii ćwiczeń odbywa się dzięki kolejnemu wykorzystaniu mikrofonu - wydawaniu prostych komend głosowych.

Przepełnione akcją bitwy toczą się w czasie rzeczywistym. W tym samym momencie posługiwać się można tylko dwoma Spectrobami. Użytkownik powinien być niezwykle ostrożny i za bardzo nie eksploatować poszczególnych potworów, gdyż jak to ze skamielinami bywa, w przypadku uszkodzenia rozpadają się. Dostępna jest także opcja zabawy w trybie multiplayer poprzez Wi-Fi, dzięki której gracze wymieniają się odkrytymi bestyjkami oraz staja ze sobą w szranki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Spectrobes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Disney zapowiada kontynuację Spectrobes
Disney zapowiada kontynuację Spectrobes

wiadomość20 marca 2008

Firma Disney Interactive zaanonsowała pozycję o tytule Spectrobes: Beyond the Portals. Produkcja będąca kontynuacją zeszłorocznego hitu Spectrobes (ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych) ukaże się na światowym rynku jesienią bieżącego roku i zostanie wydana wyłącznie na konsolę Nintendo DS.

Druga odsłona gry Spectrobes zaanonsowana
Druga odsłona gry Spectrobes zaanonsowana

wiadomość13 lipca 2007

Być może komercyjny sukces gry Spectrobes mógł wydawać się nieco dziwnym, ale z pewnością nie zaskoczył on samych producentów tegoż jRPG, ekipy Jupiter Corporation, która rozpoczęła już prace nad sequelem swego dzieła. Taką właśnie informację podał dzisiaj mediom koncern Disney Interactive.

Wysoka sprzedaż pokemonopodobnej gry wydanej przez Disney'a
Wysoka sprzedaż pokemonopodobnej gry wydanej przez Disney'a

wiadomość23 kwietnia 2007

Jak donoszą portale internetowe, wydany w zeszłym miesiącu (6 marca - USA, 16 marca - Europa) tytuł Spectrobes bije rekordy sprzedaży. Spectrobes stał się najlepiej sprzedającą się grą third-party na platformę NDS (gry wideo third-party są produkowane przez studia niezwiązane w żaden sposób z producentem konsoli, w tym wypadku z Nintendo).

Spectrobes - pogromcy Pokemonów czy mięso armatnie?
Spectrobes - pogromcy Pokemonów czy mięso armatnie?

wiadomość5 czerwca 2006

Z założeniami gry Spectrobes mogliście się już zapoznać. Na początku maja przekazaliśmy Wam pierwsze informacje na jej temat. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy Wam przedstawić oficjalną stronę internetową, poświęconą w całości nowej grze studia Jupiter Corporation. Spectrobes powstaje z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS.

Spectrobes – nowa gra na Nintendo DS
Spectrobes – nowa gra na Nintendo DS

wiadomość3 maja 2006

Firma Buena Vista Games zapowiedziała wydanie na przenośną konsolę Nintendo DS nowej gry, zatytułowanej Spectrobes. Jej akcja będzie się toczyć w świecie znanym z japońskiego serialu animowanego o tym samym tytule.