Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2010, 11:10

autor: Jiker

PlayStation 3 z pierwszymi grami 3D

Firma Sony potwierdziła, że dzisiaj w ofercie PlayStation Network pojawią się pierwsze tytuły robiące użytek ze stereoskopowego efektu 3D, wprowadzonego do PlayStation 3 w ramach kwietniowej aktualizacji systemu operacyjnego konsoli.

Firma Sony potwierdziła, że dzisiaj w ofercie PlayStation Network pojawią się pierwsze tytuły robiące użytek ze stereoskopowego efektu 3D, wprowadzonego do PlayStation 3 w ramach kwietniowej aktualizacji systemu operacyjnego konsoli.

Zestaw 3D Compilation, składający się z futurystycznej gry wyścigowej WipEout HD, strzelaniny Super Stardust HD, zręcznościówki PAIN oraz dema MotorStorm: Pacific Rift, będzie kosztować 29,99 euro, czyli równowartość 123 złotych. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby poszczególne pozycje zakupić osobno.

PlayStation 3 z pierwszymi grami 3D - ilustracja #1

Osoby będące już posiadaczami standardowych wersji gier, otrzymają szansę pobrania z poziomu PlayStation Network stosownych, darmowych aktualizacji, dzięki którym do każdej z wymienionych produkcji zostanie dołączona omawiana funkcjonalność. Ponadto bezpłatny dostęp do WipEout HD, Super Stardust HD, Pain oraz MotorStorm: Pacific Rift otrzymają ci gracze, którzy wejdą w posiadanie specjalnych kuponów dołączanych do telewizorów z serii Sony Bravia 3D (dostępnych póki co jedynie systemie przedsprzedaży – oficjalna premiera pod koniec bieżącego miesiąca).

Warto w tym momencie zauważyć, że dwie z czterech wymienionych pozycji oferują wsparcie dla 3D w ograniczonym zakresie. W przypadku dema MotorStorm: Pacific Rift gracz będzie mógł bowiem wziąć udział wyłącznie w pojedynczym wyścigu rozgrywającym się na trasie o nazwie Kanaloa Bay. Z kolei w Pain tryb 3D będzie można aktywować wyłącznie w lokacji Downtown, podczas rozgrywki prowadzonej w nowych trybach zabawy Alien Toss oraz Ice Breaker. Aby móc cieszyć się z pełnego efektu 3D w grach na PS3 trzeba być oczywiście posiadaczem konsoli z pobraną kwietniową aktualizacją firmware, telewizorem zdolnym do wyświetlania obrazu 3D, a także odpowiednich okularów. Co więcej, aktywacja 3D wpłynie zapewne na jakość wyświetlanego obrazu – z uwagi na konieczność jednoczesnego wyświetlania dwóch identycznych obrazów, twórcy są zmuszani do obniżenia rozdzielczości w jakiej działa dana pozycja, a także płynności animacji.

W przyszłości wsparcie dla stereoskopowego efektu 3D otrzyma szereg innych gier powstających z myślą o PlayStation 3. Znajdzie się wśród nich m.in. gra walki The Fight: Lights Out, a także długo oczekiwana gra wyścigowa Gran Turismo 5. Obie pozycje zrobią również użytek z kontrolera PlayStation Move.