Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2011, 22:47

Konferencja CD Projekt - konsolowy Wiedźmin 2, wysoka sprzedaż edycji pecetowej, Electronic Arts na GOG.com

Zgodnie z obietnicami, dzisiaj odbyła się konferencja prasowa CD Projekt. Ujawniono konsolową wersję Wiedźmina 2 oraz dalsze plany rozwoju edycji pecetowej. Pochwalono się również wynikami sprzedaży gry. Natomiast do serwisu Good Old Games dołączył kolejny wydawca.

Zgodnie z obietnicami, dzisiaj odbyła się konferencja prasowa CD Projekt. Ujawniono konsolową wersję Wiedźmina 2 oraz dalsze plany rozwoju edycji pecetowej. Pochwalono się również wynikami sprzedaży gry. Natomiast do serwisu Good Old Games dołączył kolejny wydawca.

Konsolowy Wiedźmin 2

Konferencja CD Projekt - konsolowy Wiedźmin 2, wysoka sprzedaż edycji pecetowej, Electronic Arts na GOG.com - ilustracja #1

Tomasz Bagiński szykuje nowy filmik na potrzeby edycji konsolowej.

Po wielu miesiącach spekulacji oficjalnie potwierdzono wreszcie, że Wiedźmin 2 zmierza na konsolę Xbox 360. Niestety posiadacze PlayStation 3, przynajmniej na razie, będą musieli obejść się smakiem. Obecnie nic nie wiadomo o planach wypuszczenia gry również na maszynkę Sony.

Zawartość wersji konsolowej ma być identyczna z pecetową. Nie ma tu mowy o żadnym upraszczaniu czegokolwiek, choć oczywiście zostaną wprowadzone pewne zmiany, by całość dobrze działała na padzie. Twórcy obiecali również piękną grafikę. Przyznali, że nie będzie ona tak dobra, jak na PC, ale i tak wyglądać ma świetnie. Premiera nastąpi pod koniec roku, a na tegorocznym E3 będzie można zobaczyć jak gra prezentuje się w akcji.

Ponadto autorzy zobowiązali się, że zadbają o równe traktowanie obu wersji. Oznacza to, że wszystkie darmowe materiały wypuszczone do edycji pecetowej znajdziemy też w konsolowej. Jednocześnie ulepszenia i dodatki opracowane na potrzeby konwersji na Xboksa 360 zostaną udostępnione również na PC. Na koniec warto wspomnieć, że w grze pojawi się nowy filmik CG opracowany przez Tomasza Bagińskiego, czyli twórcę słynnej Katedry oraz intra do pierwszego Wiedźmina. Pierwsze fragmenty można znaleźć w wypuszczonym właśnie zwiastunie wersji konsolowej.

Tags: GameTrailers.com, E3 2011: Exclusive Xbox 360 Announcement HD, PC Games, PlayStation 3, Xbox 360

Wiedźmin 2 na PC – wyniki sprzedaży i nowy patch

Konferencja CD Projekt - konsolowy Wiedźmin 2, wysoka sprzedaż edycji pecetowej, Electronic Arts na GOG.com - ilustracja #2

Pecetowy Wiedźmin 2 radzi sobie na rynku bardzo dobrze.

Pecetowy Wiedźmin 2 okazał się sporym sukcesem finansowym. W ciągu pierwszego tygodnia od premiery sprzedano ponad 400 tysięcy egzemplarzy. Teraz liczba ta bez wątpienia jest już znacznie większa. Pomimo prac nad edycją konsolową, twórcy nie zapominają również o graczach komputerowych. Z myślą o nich wypuszczona zostanie jutro aktualizacja opatrzona numerkiem 1.2. Przyniesie ona następujące zmiany:

  • Poprawione zbalansowanie rozgrywki.
  • Możliwość pełnej konfiguracji sterowania i przypisania dowolnej czynności do wybranego przez nas klawisza klawiatury.
  • Usunięcie problemów z importowaniem zapisu stanu gry z pierwszej części.
  • Poprawiony system celowania.

Ponadto w aktualizacji znajdziemy wszystkie materiały DLC, które dostępne były do tej pory tylko w wersjach zakupionych w konkretnych sklepach. Teraz z bonusów takich jak m.in. kurtka Roche’a, dodatkowe bronie czy zestaw ciosów kończących będzie mógł skorzystać każdy posiadacz gry. Co ciekawe, pojawią się również fryzjerzy. Z ich pomocą wolno nam będzie zmienić fryzurę naszego bohatera na jeden z pięciu dodatkowych stylów. Jest to puszczenie oka do fanów, którzy przed dwoma laty straszliwie narzekali na kitkę Geralta.

Electronic Arts dołącza do Good Old Games

Konferencja CD Projekt - konsolowy Wiedźmin 2, wysoka sprzedaż edycji pecetowej, Electronic Arts na GOG.com - ilustracja #3

Seria Ultima Underworld od dzisiaj na Good Old Games.

Ostatnią ujawnioną informacja było dołączenie Electronic Arts do serwisu Good Old Games. Już teraz można zakupić następujące pozycje: Wing Commander: Privateer, Dungeon Keeper oraz Ultima Underworld 1 i 2.

Kolejne trzy udostępnione zostaną do końca czerwca, a za kilka miesięcy na GOG.com obecnych ma być łącznie 25 gier tego wydawcy. Niestety nie będzie wśród nich serii System Shock oraz Syndicate. W ich przypadku pojawiły się pewne problemy natury prawnej. Jednak zespół Good Old Games nie ustaje w wysiłkach, by je przezwyciężyć. Możliwe więc, że w przyszłości również te produkcje pojawią się na serwisie.