Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2015, 20:10

autor: Ender

Journey na PlayStation 4 także w wersji pudełkowej

Sony potwierdziło, że latem do sklepów powinna trafić pudełkowa wersja gry Journey na PlayStation 4. W zestawie z tytułem znajdą się także dwie inne produkcje stworzone przez studio ThatGameCompany. Są to wysoko oceniane i wielokrotnie nagradzane Flower oraz flOw.

Wszystkie trzy gry z kolekcji powstały na zamówienie i przy wsparciu firmy Sony - Journey na PlayStation 4 także w wersji pudełkowej - wiadomość - 2015-04-16
Wszystkie trzy gry z kolekcji powstały na zamówienie i przy wsparciu firmy Sony

Od ubiegłego roku czasu wiemy, że Sony przygotowuje port gry Journey z myślą o PlayStation 4. Nowa edycja tytułu z 2012 roku, który był wielokrotnie nagradzany przez krytyków oraz przez graczy na całym świecie, ma obsługiwać rozdzielczość 1080p, a także obraz wyświetlany z prędkością 60 klatek na sekundę (oryginał z PlayStation 3 oferował jedynie 30 FPS-ów). Początkowo produkcja zapowiadana była na wiosnę tego roku, ale termin ten został przesunięty o kilka miesięcy. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, w tym samym czasie Sony planuje wydać specjalną pudełkową kolekcję zremasterowanych wersji gier studia ThatGameCompany. Poza Journey w zestawie znajdą się także flOw oraz Flower. Cena kompletu nie jest jeszcze znana.

Praktycznie identyczny pakiet został wydany także na PlayStation 3, zarówno w USA jak i w Europie (także w naszym kraju w polskiej wersji językowej). Warto również pamiętać, że osoby, które kupiły Flower na PlayStation 3 otrzymały za darmo jego edycję na PlayStation 4 oraz PS Vitę. Ponieważ Journey nie doczekało się jeszcze oficjalnej premiery na nowej konsoli Sony nie wiemy czy promocja na pewno obejmie także ten tytuł w dystrybucji cyfrowej.

  1. Oficjalna strona gry Journey